Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kinti fát (deszka, léc) mivel...

Kinti fát (deszka, léc) mivel célszerű megóvni a nedves ido ellen? Lakk? Festék? Valami más?

Figyelt kérdés
Láttam egy olyat hogy perzselővel megégettek a fát és utána nedves ronggyal letörölgették. Ez használatos?
2017. jan. 15. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Leginkább UV-védelmet, valamint gomba és rovarölőt is tartalmazó kültérre kifejlesztett lazúrfestékkel. Perzseléstől jobban néz ki ugyan, de nem ad teljes védelmet.
2017. jan. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Akárhogy csűrjük, csavarjuk, a legjobb a vasúti talpfák és fa villanypóznák átitatására alkalmazott anyag.
2017. jan. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Úgy van, kettes, bizonyára az a szép és illatos kátrányolaj van neked is a teraszodon és a kerítéseden. :-)
2017. jan. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Nekem ÁCS mondta, aki a faházunkat összerakta, hogy a legjobb alapozásként bekenni elhasznált motorolajjal, az megvédi minden kártevőtől, gombától, penésztől és utána lehet befesteni lazúrral.

Ennek az az egyetlen hátránya, hogy értelemszerűen natúr, vagy világos színek nem alakíthatóak ki.

2017. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem legjobban kültérre a Tescos homlokzat festék jött be.

Nem pörög le,kiválóan takar,és még szinezni is lehet .

Nincs szaga,és gyorsan szárad is

2017. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Milyen ács lehet az, basszus... :-) Lehet, hogy a legolcsóbb, de messze nem a legjobb. Persze kellő igénytelenség esetén sima ügy.

Egyszer, mit én pl. lealapoztam Sadolin Base alapozóval, és utána két réteg Sadolin Extra vastaglazúrral bekenve lekezeltem fafelületet, hasonlítsuk össze bármelyik kátrányos, égetett, vagy fáradt olajos felülettel.

2017. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még az árával...
2017. jan. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!