Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tetőt akarunk cserélni,...

Tetőt akarunk cserélni, valamilyen engedélyt kell hozzá kérni? 30cm lenne alacsonyabb és 1m lenne szélesebb.

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel az önkormányzat építési osztályát, ott megmondják.Bár ha 1 cm eltérés van ők már akkor is engedélyhez kötnek mindent, a terv beadásától számítva legalább 60 napig ülnek az ügyön.
2010. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bizony, kell az engedély. A volt szomszédom a régi tetőjét csináltatta, semmi nem változott a méretén, csak teljesen le kellett bontani, újraácsolni, cserepezni. Az összes szomszéddal alá kellett íratnia az engedélyt, nálunk meg (mivel eladás alatt állt a házunk) még az új tulajdonosnak is kellett az aláírása, a miénk mellé. És csak annyi volt, hogy a háza kapott egy új, szép tetőt, méretre, formára ugyanolyat, mint volt. Nem megy nálunk ez olyan ripszi-ropszira. És sajnos mindenhol kivárják a határidőt. Hosszadalmas lesz, de sok szerencsét!
2010. máj. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 brigimama ***** válasza:
Ha kellene ács aki megcsinálja,írj és megbeszéljük a részleteket.
2010. máj. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem kérnék engedélyt.. Ha a szél lefúj egy cserepet, nem kell engedély. Ha kicserélsz pár lécet, nem kell engedély. Ha lerogyott a tetőd, és meg kell javítani, nem kell engedély. Tudom, most történt ez a legutóbbi sajnos. Ahhoz meg, hogy lerogyott, és azért cseréled, vagy csak kedved szottyant, senkinek semmi köze. A régi méretek úgysincsenek meg sehol, max azt mondod, mindig ilyen volt. Ilyen magas, ilyen széles.


Szóval fentiek miatt szerintem ne kérj engedélyt. Persze ha van időd és pénzed tervezőre meg engedélyre...


Amúgy a szomszédokkal soha nem kell aláíratni semmilyen engedélyt. Azt lehet aláíratni velük, hogy lemondanak a fellebbezési jogukról, és így nem kell kivárni az építési engedély 15 napos jogerőre emelkedési határidejét.

2010. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16:55-ös vagyok. Persze, ha nem akarod, ne kérj engedélyt, te tudod, milyenek a szomszédok. Mindent el lehet intézni sumák alapon is, de ahhoz tényleg jószomszédi viszony kell. Az előző válaszolónak meg üzenem, hogy végigolvastam, mit írok alá! Nem szoktam ez elém rakott papírokat csak úgy aláírni, úgyhogy tudom, mire kérték az aláírást. Én a hivatalos verziót írtam.
2010. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az üzenetet megkaptam. Az építési engedély kérelmet nem kell a szomszédoknak aláírnia. Az építési engedélyről szóló határozatot megkapja az összes szomszéd, és az átvételtől számított 15 napja van a kifogásának jelzésére. Ha nem jelez semmit, akkor 15 nap múlva jogerős a határozat. Ha a tulaj körbejárja a szomszédokat, és aláíratja velük a "lemondó nyilatkozatot" (amiben a fellebbezési jogukról mondanak le), akkor azonnal jogerőre emelkedhet az építési engedély.


Egyébként nem tudom hogyan lehetne építkezni, ha elérhetetlen a tulaj. Mondjuk külföldön él... Na ezért sem kell aláírni.


Azt meg, hogy a válaszoló mit írt alá, arról fogalmam sincs. De biztosan meg tudja mondani, hiszen ha már volt olyan ügyes, hogy elolvasta, biztosan kért is belőle egy másodpéldányt, úgyhogy megvan neki.


Az én építési engedélyemet nem írták alá a szomszédok, az biztos.

2010. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kell engedély, amit úgy adnak meg, hogy bemutatod az átépítési tervet. Sajnos lehet olyan, hogy mondjuk valaki nagyon extrém tetőt akar, ami bármiben befolyásolja a szomszéd "életét",akkor nem biztos, hogy megengedik. Ilyen elég ritkán van, de történt már ilyen eset. De engedély mindenképpen kell az önkormányzattól. Édesapám egy kb. 10 nm teraszt épített engedély nélkül a házához, valamelyik jóindulatú szomszédot zavarta, kijött az építési hatóság és megbüntette, mert volt rá engedélye.
2010. máj. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hozzáépítésnél nem lehet megkerülni az engedélyt.Tetőcserénél 05-06 21:28 válasza lép életbe.
2010. máj. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én kértem engedélyt. Bánom piszkosul, mint a macska ami 7-et kölykedzett. Leginkább a kéményes témát, holott a meglévő kéményhez hozzá se nyúltunk (nem bontottuk/emeltük) csak lefestettem víztelenítés miatt vízüveggel. Megmondom miért:


1, Tervezési díj (cserépről zsindely, minden maradt) 200ezer

2, Felelős műszaki vezető (80ezer)

3, Családi munkában csináltuk, az ácsnak kellett fizetni, de az egyébként is, nem írom

4, Kéményseprő, áram elvi hozzájárulás (ingyenes)

5, Az áram árboc megbontása miatt elektromos cég szerződött partnere, az új szabványok miatt mérőóraszekrény csere - 250ezer

6, Tetőkibúvó a kémény mellé, kéményseprőjárda, kéményseprő korlát - 150ezer

7, Kéményseprő szakvélemény1 - 25ezer

8, Kéménybélelés - 85ezer

9, Kéményseprő szakvélemény2 - 25ezer

10, Kazáncsere, mert a régi vegyestüzelésűnek mittudomén milyen kategóriája nem okés. - 350ezer

11, Kéményseprő szakvélemény2 - 25ezer + 30ezer kenőpénz, hogy ami új és szabványos azt fogadd már el vazze

12, Műszaki ellenőr - 80ezer


Ha kussoltam volna max. az áramosoknak kellett volna fizetni a spórolt pénzből meg fullosra megcsinálom a tetőteret :(

2012. ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!