Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Létezik olyan ablaküveg...

Létezik olyan ablaküveg kerettel, ami 100%-ban hangszigetel?

Figyelt kérdés
2008. okt. 10. 04:33
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Ezt nemigazán értem, hogy 100%-ban hangszigetel. Szerintem még a falak sem szigetelnek 100%-osan.

Viszont vannak olyan üvegszerkezetek amik az átlagostól jobban hangszigetelnek. Az átlagosak 35-36 dB (deciBell) hanggátlásra képesek. De elérhető már50 dB-es hanggátlás is. Mondjuk vastagabb üvegekkel (laminált üveggel amelynek a közepén egy (vagy több) hanggátló fólia van). Az is már segít ha vastagabb üvegeket rakatsz az ablakba vagy az ha a zaj felőli üveged vastagabb, mint a belső üveg. Csak ezekkel az a baj, hogyha szabvány műanyag keretbe rakatod be az üvegeket ott 24 mm-es a maximális üvegvastagság és itt az lenne a legjobb ha legalább 36-44 mm széles lehetne az üvegszerkezeted. Egyébként én egy üveges cégnél dolgozom ezért én azt mondanám, hogy van hozzá egy kis szakértelmem. Ezt csak azért írtam, hogy tudd nem egy laikus adott neked tanácsot. Remélem azért tudtam valamicskét segíteni nekd... :)

2008. okt. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. okt. 12. 18:40
 3/4 anonim válasza:
Hát nem tudom, hogy mennyire aktuális, de a Porta Doors-nak van kifejezetten hangszigetelője.
2010. márc. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

köszi, már túlvagyunk az ablakcserén. Gealan dupla hangszigetelő fóliával ellátott ablakokat szereltettünk be, és nagyon elégedettek vagyunk vele. Szinte teljes csend honol azóta, pedig meglehetősen nagy forgalom bonyolódik a házunk előtt. Köszi mégegyszer!

2010. márc. 25. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!