Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy 80l-es boiler acél...

Van egy 80l-es boiler acél tartályom. Hány bár nyomást bír el ha kompresszor tartálynak akarom használni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 8. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót akarsz, akkor nem kísérletezel vele. Régebben így halt meg egy dunaújvárosi fuvaros ismerősöm. Tíz baros hidrofor tartályt alakított át kompresszortartállyá, hat barnál szétrobbant, és levitte mind két lábát.
2017. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kérdezd meg a gyártó céget, vagy keress rá valahol hogy mekkora nyomást bír el, biztos vannak valami biztonsági tesztek.

viszont én nem kísérleteznék vele, 20 ezerért már lehet venni kompresszor tartályokat.

szerintem kifizetődőbb mintha itt valaki azt mondja hogy nyomasd fel nyugodtan 10 bar-ra, utána meg ha felrobban úgy lapátolnak bele egy nejlon zsákba.

2017. febr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal 3-4 bárra van méretezve a többség, esetleg előfordul 6 báros.

Viszont nem légnyomásra vannak tervezve, hanem vízre. A kettő nem ugyanaz, mert ha a víz szétnyomja a tartályt, akkor kispriccel belőle 1 deci a repedésen, és kész, a többi már csak kicsordogál. Viszont ha levegő repeszti szét, akkor a hatás a robbanószerekével vetekszik, szétszáll az egész. Ezért egy 4 bárra engedélyezett légtartály sokkal erősebb (nagyobb ráhagyással van méretezve), mint egy 4 báros víztartály.

2017. febr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az nem való arra,ahhoz vékonyfalú.

Ne kockáztass vele.

Ha tartály kell akkor keress rá googliba,én is találtam 10-20ezerért megfelelő tartályt.

2017. febr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagy a bojler tartályt, mert alkalmatlan rá, gyenge.
2017. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!