Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az üveglap vágást hogyan...

Az üveglap vágást hogyan kezdjem el gyakorolni? Tippek?

Figyelt kérdés

És tud valaki erre válaszolni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__8423134-m..



2017. febr. 12. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Kinyomóból azt veszed meg, amire van pénzed. Amikor én vettem, még 500- Ft alatt volt.

Üveglap vágáshoz kell egy acélkerekes üvegvágó meg kevés petróleum (a kerék kenéséhez). Vágni csak szobahőmérsékletű üveget lehet, lehetőleg posztóval borított asztallapon, kell egy vonalzó és pl. ceruza az eltöréshez (alátámasztásként, ha nem az asztallap szélén töröd le). Letisztított üveglapot határozott mozdulattal és egyenletes nyomással végig kell karcolni majd asztallap széléig húzva a karcolást sokszor egy határozott mozdulattal le lehet törni a lelógó részt. Vastagabb üvegnél (4 mm-től) előbb alulról meg kell kopogtatni a karcolást, hogy végigrepedjen a tábla. Kisebb méret esetén a karcolás alá ceruzát is lehet tenni és a két felületet kézzel meg kell nyomni s akkor a végigreped a karcolás mentén.

2017. febr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel kell megkopogtatni?
2017. febr. 12. 16:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Én az üvegvágóval szoktam megkocogtatni. Egyébként tapasztalatom szerint (bár nem vagyok szakember) elég a tábla két szélét megütögetni, középen szépen reped a vágás mentén.
2017. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lényeg, hogy egyszer húzd végig a vágót.

Én vízmérték vagy pl. szögvas mellett szoktam.

Tiszta legyen az üveg.

Kenni nem árt, de én nem szuoktam...

2017. febr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2017. febr. 12. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!