Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi az oka annak, ha egy...

Mi az oka annak, ha egy fénycső csak a két végén gyullad ki felkapcsoláskor?

Figyelt kérdés
Hosszú, henger alakú fénycsőről van szó. Új, vagyis nem kiégésről van szó.

2017. febr. 20. 17:33
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Elromlott a működtető eszköze (is). Ez lehet a kis gyújtó (az ehhez tartozó vasmagos előtét nem romlik el), vagy lehet elektronikus előtét is.
2017. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Egy kiégett régi fénycső helyére tettem be a foglalatba az újat, és így égett csak a két végén. Ezek szerint a foglalattal is van valami.


Én arra gondoltam, hogy nem kap elég feszültséget (?) vagy ilyesmi, ezért nem gyullad ki az egész, csak egy része, mert nem jó fénycsövet vettem.

2017. febr. 20. 17:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Rossz a gyújtó cseréld ki, de ilyenkor a fénycsövet is illik, mert a következő hiba az lesz.
2017. febr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi. Olvasom új a cső, akkor a gyújtó csak.
2017. febr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, mikor ég a két vége, közben kicsavarod a gyújtót, a csőnek be kell gyulladnia. Így kipróbálhatod. Akkor biztosan gyújtó cserés.
2017. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2.: Gyújtót külön tudsz hozzá venni, szerintem érdemes először ezt kicserélni, régen a Tunsgram is gyártotta, kis dobozban kapod, akár egyszerre többet is. Bocs, nálunk régóta nincs klasszikus fénycső, pedig helyenként praktikus.
2017. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt majd kipróbálom, hogy kigyullad-e az egész forgatva. A gyújtót is megnézem, csak egyelőre még nem tudom, az hol van, honnan kell kiszerelni.
2017. febr. 20. 19:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez: [link]

20W csőig a 4-22W (S2) gyújtó kell. A nagyobb csövekhez a 0-65W (S10) kell.

2017. febr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem majd.
2017. febr. 20. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!