Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a gond a forrasztásommal?

Mi a gond a forrasztásommal?

Figyelt kérdés

A cin nem tapad rá a forrasztópálkára mint régen hogy felvigyem az anyagra. Az anyagra se tapad azonnal azt is át kell égetni hogy megmaradjon.

És fülhalgató jack dugót akarom befottasztani de az istenért se tapad rá a cin inkább elég az anyag!

A cin már égeti a kezem 30cm,re a végétől de meg nem olvadna a kedvemé se. Kirepedezik inkább!

Régen nem voltak ilyen gondjaim a forrasztásnál ez csak ma jött.



2017. ápr. 7. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Cin összetètel sokat számìt ès van e benne folyasztószer. Ès előtte a felületeket tisztìtani kell megfelelő szerrel.
2017. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ólmos magy ólommentes forraszanyagot használsz?


Az ólommentes, ezüst alapúakat én sem szeretem, mert nagyobb hőfokon ömlik meg.

2017. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hogy néz ki a folyasztószer?
2017. ápr. 7. 13:30
 4/10 A kérdező kommentje:
Mivel takarítom meg az anyagot?
2017. ápr. 7. 13:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyantába nem ártana a forrasztó végét beletenni,és gyantás cint használni .
2017. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha hiszitek,ha nem ,én WD 40-net használok egy pici edénybe. Ebbe mártogatom és nem kell savazni.Azonnal körbe futja az ón amint megolvad,ha elég meleg a forrasztandó anyag is.A páka hegyének is tisztának kell lennie,hogy tapadjon rá az ón,mert csak a tiszta hegy tudja gyorsan átadni a hőt.Az is lehet,hogy a te ónod nem megfelelő arányban van ötvözve.
2017. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdéseid alapján hobbistának is amatőr vagy, de ne vedd sértésnek.


A füleskábel pedig szinte biztos, hogy szigetelt. Valószínűleg szinezett lakkal. Vagy lekaparod a lakkot szikével vagy elégeted. Én olyan vezetéket használok, amiről a lakk leégethető. Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a páka hegyén lévő forraszba mártom a lakkozott drótvéget és várom, hogy leolvadjon. 5-10 sec után kész a művelet. A kihúzott drótvég lakkmentes és ónozott lesz.

2017. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A páka hegyét még hidegen megtisztítjuk, lekeparjuk. Mikor már melegedni kezd elkezdjük finoman hozzádörzsölni a cínt. Mikor elkezdi a cínt olvalsztani, akkor igyekszünk a hegyet kellően bevonni a cínnel. A forró pákánál már lehetetlen.

Üzemeltetés közben sem feledkezünk meg a tisztításáról, mert koszos heggyel lehetetlen jó munkát végezni.

https://www.youtube.com/results?search_query=forraszt%C3%B3p..

2017. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Gyanta kérdés: Van nekem tömbbe öntött gyantám vagy műgyantám. Tegyek vele próbát?

Mivel lehet savazni a felületet forrasztás elött?

2017. ápr. 7. 23:02
 10/10 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!