Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Dinipro 250ameros hegesztőgép...

Dinipro 250ameros hegesztőgép megéri?

Figyelt kérdés

#Hegedztes.szikra.autu
2017. ápr. 8. 02:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Üdv!


Kintről lenne véve,ahol adnak rá bolti garanciát vagy itthon magánszemélytől? Mert ha utóbbi,akkor tudom,hogy a jófogás tele van vele, nagyon csábító áron is. Viszont semmi biztosíték nincs arra,hogy a garancia érvényesíthető és hibátlan a készülék. Amúgy a korrektebb gépek közé sorolható a kevésbé ismert és minőségű gépek között. Youtubenak elég beírni, hogy: Dnipro 250 MMA és sok találatot ad, van ahol rendes amper mérőt is akasztanak rá, hogy mit bír.

Érdesem a hivatalos honlapon szétnézni: [link]

Amit figyelni kell, hogy a leírás mit ad meg. Mert ha pl ott van 250A tud a gép,de max 4-es elektróda átmérőt írnak hozzá,akkor az tuti nem 250-es. Max 180,de inkább csak 160. Én azt figyeltem meg a hasonló gépeknél, hogy a ráírt érték- kb 70-90A a valós maximum.

Valamint, hogy orosz piacra szánt termék, így indul az oroszrulett is. Lehet, hogy remeke vétel több évre, de az is lehet, hogy az első percet sem lehet végighegeszteni.

Ha van lehetőség,akkor ki kell próbálni a helyszínen vagy kint, az ukránoknál megvenni,mert ott van rá bolti garancia elvileg.

Mindenesetre az én véleményem az, hogy első blikkre meg a youtube-os videók alapján megbízhatóbb termék lehet, mint a Kraft&Dele,Weldtech,ProCraft,SwissCraft,RoyalCraft és hasonló nevű termékek.

Dnipro-hoz hasonlítható még a Duga és a Riga márka,de ezekre is igaz a fenti írás. Mondjuk Riga van az egyik váci és dunakeszi hegboltban,egy év garival. [link]

Igaz ez a 28ezer,az nettó ár itt a honlapon.

A Gerrard jól néz ki,de nem a legmegbízhatóbb. Főleg nem a homeline,amin van a digit kijelző. A profi line,ami csak potméteres,az talán jobb,a ventilátora is komolyabbnak néz ki.

De ha van pici keret,akkor itthon,rendeset. iWeld,BLM,Hetra vagyis a Trakis-Hetra, esetleg Alfaweld,bár ők szeretnek rágódni a garin.

Ha van még kérdés, ne kímélj,szívesen segítek! :)

2017. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet 180amperes hetrát rendeltem 42 ért. Nem akarok majd szenvedni a garanciával. Ha netán valami ilyen orosz rullettes gépet veszek.. :D Köszi szépen még egyszer.
2017. ápr. 8. 15:55
 3/17 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit!

A Trakis-Hetra féle Hetra 180 lesz?

Ha igen,akkor nem rossz vétel. Igaz csak egy év garit ad,de a hetra régen is adott a minőségre,így nem valószínű, hogy lesz vele gond. Am némi rossz hír, hogy a 180-as számú gép a gyári honlap szerint 160A tud. Bár ez a legkevesebb,ha csak otthoni célra kell.

2017. ápr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen,180a lesz. De nem baj ha csak 160a lesz Bőven elég lesz az a fő szempont hogy 3.25 elektródát vigye. a lényeg hogy nem egy no name cég. és van rá garancia amit normálisan be is tudok váltani ha kell kb fél egy évet tervezem használni maszekolni. közben további gépekre gyűjtök. szeretnék még awit és co-t is venni. De azt majd csak később.
2017. ápr. 8. 20:23
 5/17 anonim ***** válasza:

3,25-höz,kezdő gépnek kiváló választás!

Jó munkát majd vele! :)

2017. ápr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ! :)
2017. ápr. 8. 22:47
 7/17 anonim ***** válasza:
Jó választás, bár ha jól tudom ez már nem az eredeti Hetra.
2017. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
kb holnap érkezik meg ha el húztam vele pár pálcát utánna mondok véleményt. :)
2017. ápr. 10. 20:05
 9/17 anonim ***** válasza:

2,5-öst szinte folyamatosan viszi, szóval háznál nem lesz gond vele, 3-as 4-es meg kicsit pihengetve. Mondjuk én Fimer invertereset használok, az 80 ezer körül van, ha nem otthon a műhelybe kell hegeszteni, akkor azt használom, meg ha alu pálcával kell dolgozni, de a mai napig jobban ragaszkodom a trafóhoz a műhelyben, meg a kocsiban is tartok egyet, mert ha folyamatosan kell leolvasztani a 3-as 4-es elektródát, ott a 80 ezres Fimer már gyenge.

Sok sikert hozzá, hegessz sokat és sokáig vele.

2017. ápr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát én használnám de nem igazán akar meg érkezni. Kicsit idegesít is már. Emagról rendeltem és ugye partnerek a hetrával de ha simán rendelek emagról akkor 2 nap és megjön a cucc most nem.. Ezért nem jár a keksz nekik.. De ha a gép minőségileg jó akkor megéri várni és igazából nem sürgős. De jó lenne már kipróbálni.
2017. ápr. 11. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!