Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Radiátorokkal együtt, össze...

Radiátorokkal együtt, össze lehet e hozni egy ilyen falfűtési rendszert?

Figyelt kérdés
Adott egy B30-as falazatú családi ház, radiátoros fűtéssel, kondenzációs gázkazánnal, és szeretném növelni a hőleadást úgy, hogy a radiátorokon kívül egy egy szobafalat, becsöveznék 5 rétegű 16-os csővel, majd ezt elfedném gipszkartonnal, a cső és a fal közé kerülne egy vékony szigetelés és hőtükör is, hogy a meleget főleg befelé engedje, de a falat se hagyja hidegen a fagyveszély és hőtárolás miatt. Így elméletileg a kondenzációs kazán kisebb előremenő hőfokon üzemelhetne ami gazdaságosabb üzemeltetést jelentene, ugyanakkor javulna a hőérzet a szobákban, ezáltal némileg csökkenteni lehetne a benti hőfokot is.

2017. ápr. 14. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Falfűtés esetén én nem külvilágra nyíló falat választanék. Én a belső falakat fűteném. És ha szigetelnék, akkor nem a fal belső oldalán a fűtés mögé tenném a szigetelést, hanem az egész házat körül kellene venni egy szigetelő burokkal, azaz a födémet és a homlokzatot kívülről is le kellene szigetelni. Én ezt a hőszigetlést lépném meg először, és csak utána verném szét belül a házat, hogy utólag falfűtést alakítsak ki. A falfűtés utólagos kialakítása amúgy amiatt is macerás, mert én a fűtött fal elé nem tennék bútort, ami a hősugárzását lefogná.


Nekem padlófűtés és radiátoros fűtés is van. De teljesen külön körön, külön vezérléssel. És előtte megfelelő módon hőszeigeteltettem a homlokzatot és a födémet. Most már elégedett vagyok, de a hőszigetelés előtt gyakran szívtam a fogam a fűtésszámla nagysága miatt.

2017. ápr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen a belső fal fűtése nálam is számításban van, a külső szigetelés erre a kétszintes házra 1,5 millió forint lenne, az éves gázszámla 220.000ft, amiből kb 160.000ft a fűtés, na most ha 160 helyett a szigetelés után lemenne 100 ezerre a fűtés költség, akkor évente 60 ezer maradna zsebben, tehát kb 25 év lenne a megtérülés, ezért gondolkoztam nagyobb felületű fűtésben, mert a kazánnak az kedvez fogyasztásban. A héten kiderül, hogy mit mond rá a szaki. Köszi az infót!
2017. ápr. 19. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!