Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üllőt mire lehetne használni...

Üllőt mire lehetne használni a háztartásban?

Figyelt kérdés
Nemrég új telekre költöztünk, és felfedeztük hogy egy gazzal benőtt részen ott egy üllő. Kb 100 kg lehet, mert 3-an sem bírtuk odébb tenni. Mire lehet használni egy ilyen üllőt? Pl arra gondoltunk, hogy valahogy cserépkályhával vagy más kályhával összeépíteni valamilyen módon és akkor egyfajta hőtárolóként funkcionálhatna.

2017. ápr. 18. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazi kovács üllő, akkor kb 1000Ft/kg értéket képvisel ha el akarod adni. Ha elfér, akkor csinálhatsz belőle kerti "múzeumot" régi használati tárgyakkal (fa villa, patkó, régi kasza,stb). Használhatod eredeti funkcióban is, ha kalapálni kell valamit (egy kertes házban mindig van valami kalapálni-egyengetni való). Enni nem kér.
2017. ápr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 $$$$$ válasza:

Igaza van az elsőnek . Ha nem kell akkor add el. Most 1000Ft/kg árón nem fogod tudni szerintem eladni hiába mondjak hogy anyit ér. Mi most vettünk egy 50 kg-os kovácsüllőt 25000. De biztos hogy 100 kg ? Nem nehezebb ? Mert én egyedül arrébb tudok tenni egy 100 kg-os üllőt XD . Azért csodálom hogy ha 100 kg és 3-an nem tudtátok arrébb vinni...

De nezd meg lehet ré van írva hogy hány kg ... És ha nem kell akkor ne álljon ott feleslegesen . Add el. Ha meg kell akkor használd.

2017. ápr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy több mint 100 kg, úgy tudom 4 férfiember tette a jelenlegi helyére 15 éve, azóta áll. Kb úgy fél méter hosszú lehet, nem kis üllő.
2017. ápr. 19. 00:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Délben megkongatod és azzal hívod a családot ebédelni.
2017. ápr. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nem egy tipikus háztartási eszköz, inkább műhelybe való, szóval odahaza max virágcserepet tudsz rátenni.

Ha nem kell, tedd fel a netre, lesz rá vevő.

2017. ápr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Annak drága és kihasználatlan eszköz
2017. ápr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha emberi árat kérsz érte, én elmegyek megnézni, fújtatóm már van, de üllőt még nem vettem hozzá.

Esetleg rakhatnál fel képet róla.

Én személy szerint kovácsolásra használnám.

2017. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!