Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehetne kiszedni ezt a...

Hogy lehetne kiszedni ezt a belerohadt csavart a falból?

Figyelt kérdés

Már nagyon rég lett becsavarva a fürdőszobába, szerintem belerohadt, csavartam, de a csavarhúzókkal, csak a feje lett egyre rosszabb, már nem bírt megakadni, meg se moccant, úgyhogy lehet kicsit amatőr módon de rámentem fogóval, de azzal se tudtam elindítani, már idegességembe ahogy feszegettem letörött a csavar feje... most így néz ki

[link]

Bocsánat, ha kicsit nehezen látható.



2017. ápr. 28. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bele kell fúrni, vagy vegyél ilyen készletet amit bele lehet hajtani a csavarba és mikor belehajtod akkor kihúzod.
2017. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen tényleg nem látszik semmi. Ha készitesz ujabb képet tegyél mellé egy vonalzot is, hogy látszodjanak a méretek.
2017. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, felpontoztalak titeket :)


Itt vannak jobb képek, vonalzóval:


[link]

[link]

[link]


A fal egyébként csempe, nem tudom, ha belefúrok akkor az elég csúnya lenne nem, ki lehet azt javítani?

2017. ápr. 28. 12:43
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem menthetetlen!

Betapasztanám, aztán rá egy matricát, öntapadós akasztót, vagy valami hasonló.

2017. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Zseniális. A leírás és a fotók is. Csak a lényeg nem látszik, aminek alapján hathatós megoldást lehetne javasolni. Mennyire áll ki a csavar a csempe felületből ???? Meg kellene fogni a csavar fejét olyan szerszámmal, ami nem csúszik el rajta: akár egy kis kézisatu pofájának a sarkával, vagy recézett pofájú vízpumpa fogóval, esetleg befogni kézi fúrógép tokmányába, netán megfogni fogorvosi fogóval és ide-oda mozgatva kilazítani előbb. Az is felmerül, hogy miért kell kiszedni ? A helyét ugyanis nem lehet eltüntetni tökéletesen. Ha már minden kudarcot vallott, akkor egy kis kézi fúrógépbe fogott köszörűkővel le le lehet köszörülni a kiálló részt, esetleg a csempe síkjában óvatosan le lehet vágni egy fémfűrész lappal.
2017. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]


Oldalról ezeket tudtam készíteni. A leírással mi a problémád? Nem áll ki sok a csavarból, épp megtudom fogni egy fogóval, de elcsavarni esélytelen. Kiszedni azért szeretném mert ez eredetileg egy szappantartó helye volt, de ki szeretnénk cserélni azt egy újabbra, ha még lehetséges, de ehhez gondolom a csavart ki kéne varázsolni.

2017. ápr. 28. 14:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Mivel fali csavar,bármiféle csavarlazító nem sokat használna,de egy spriccentésnyi WD-40,ha van otthon,érdemes megpróbálni. Vagy egy kis méretű kalapáccsal óvatosan megütögetni csavart,hátha meglazul a menet mentén picit és utána fogóval már ki lehet gyűrni. Ha így sem megy,akkor fémhez való csigafúró és megfúrni a csavart,ahogy azt már előttem is javasolták. Igaz ez csempézett falon némileg több körültekintést igényel,de nem kivitelezhetetlen. Hirtelen nincs több és jobb ötletem.

2017. ápr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nyomd már be a fényképeződön azt a virág ikont (makrót). Mert nem a csavarra fókuszál...
2017. ápr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Mini dremmel géppel,vagy fém marófej-fúrógéppel lemarod a fémet. Ezután vagy 1 matricát teszel rá,vagy pl tapadókorongos törölköző tartót ragasztasz rá,vagy bármit ami eltakarja.
2017. ápr. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:

Ahogy nézem egy kombinált fogó sarkával rá tudnál fogni. Ha nem fog rá jól vésegesd meg mellette ha már úgy se kerek és meg van törve. Ha van valami multigéped akkor gyémánt marófejjel csinálj neki lapos formát amire jobb ráfogni, vagy mard ki az egészet vele.

esetleg:

[link]

2017. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!