Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért csak kis ívben tud...

Miért csak kis ívben tud hegeszteni a trafóm?

Figyelt kérdés
Szereztem egy régi vasmagos trafót. Szépen felújítottam, vastag réz kábel, réz csatlakozások stb. Jó minőségú 2-es ok-s pálcával hegesztek. Kérdés: Mi lehet az oka, hogy csak akkor marad meg az ív, ha közel van a pálca a fémhez. Emiatt nehézkes a hegesztés, és mindig akadozik. Mi befolyásolhatja ezt a viselkedést? Az íven nagyon hamar felveszi, a trafó egyáltalán nem melegszik, és üres állapotban nem is zúg. Hegesztés közben sem, csak amikor hideg a pálca és a legelső érintésnél odaragad, csak akkor zúg. De melegedni még így sem melegszik. Van egy másik hegesztőnk, az régi orosz találmány, talán. Nehezen veszi fel az ívet, gyenge, de messzebbről is lehet vele hegeszteni. Köszönöm ,ha valaki tudja a választ. :)
2017. ápr. 28. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Leesik az ív feszültsége és ezért csak kisebb ívhossz tud kialakulni. De az is lehet hogy az üresjárati feszültsége is kicsi.
2017. ápr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Uh, így házilag tudok ellene valamit tenni?
2017. ápr. 28. 14:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Üdv!


A trafók üresjárati feszültsége tudomásom szerint 48V körül vannak. Inverterben is van 56V üresjáratió,de láttam már 100V körülit is. A hegesztési ív függ valameddig a feszültségtől, de nagyobb feszültség esetén is kialszik 1-2 centis távolságban már. Ha 2-3mm távnál alszik ki, akkor lehet a gép baja is. Amire tippelni tudok: valahol a tekercsben nem stimmel valami vagy a bemeneti feszültség ingadozik vagy 220V voltnál valamivel kisebb. Ezt jó volna konnektorban kimérni. A trafó "érzékeny" erre, vagyis nem adja a stabil ívet ha a delej bajos neki. Még esetleg ha hosszabbító van beiktatva, akkor annak a vezetékkeresztmetszete meg a hossza okozhat problémákat. Én inverteressel hegesztek, trafósat magam nem használtam sosem, csak hegesztéseknél segédkeztem mellette, így több, kompetensebb dolgot nem tudok javasolni.

Ui.: esetleg az elektródát bevinni meleg helyre vagy a sütőbe rakni kicsit száradni. A rutilos elvben nem olyan érzékeny a nedvességre,mint a bázikus,de lehet csak megszívta magát párával ebben az esős időben és azért viselkedik így hegesztés közben.

2017. ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, átvizsgálom :)
2017. ápr. 28. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!