Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Puha fa (fenyő ) megvédése a...

PuDInG221 kérdése:

Puha fa (fenyő ) megvédése a rohadastol?

Figyelt kérdés
Építeni szeretnek egy kinti WC-t a terv h 4 cölöp lesz az alap pillér és ehez fogom rögzíteni az oldal falakat , na de hogy a fenyő ne rohadjon el 2-4 év alatt mit lehet tenni ? Tekerjem be fóliával a földben levő részt ? Bitumenes nehéz lemezzel (talájnedvesség elleni szigetelő ) vel tekejem be ? Egesseg meg azt a részt ? Mit lehet tenni , mit tanacsoltok?

2017. ápr. 28. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehetőleg a talajjal ne érintkezzen fa (tégla lehet alul körben). Amúgy meg alaposan át kell itatni favédő folyadékkal (ami pl. káliumbikromátot tartalmaz), majd xylamon és festékréteg következik.
2017. ápr. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon alapos beitatás, ami jelent valamit. Esetleg olvasztott bitumennel való bekenés.

De nem véletlen, hogy fenyőt nem nagyon szoktak földbe tenni.

Vagy akácoszlopot használj (beitatva vagy megégetve), vagy betonba tegyél oszloptalpat, és erre menjen a fenyőoszlop.

2017. ápr. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megvédeni úgy tudod hogy nem teszed a földbe. Máshogy nem. Erre vannak azok a vasból készült u alakú tartók amiket be szoktak betonozni majd erre megy az oszlop. A nevét nem tudom. Tüzépen is lehet kapni. Én is ilyet raktam a teraszomhoz hogy a fa ne érintkezzen a betonnal . Így ha le van kezelve festve örök élet szinte.
2017. ápr. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyenre gondoltam [link]
2017. ápr. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha földbe megy akkor akácoszlop kell és kezelni jó alaposan átitatva, majd lefesteni. És így sem lesz tartós, max 10 év. Más téma, hogy általában ha kirohad maga a bódé megáll a lábán úgy is, észre se veszed. Hacsak a szél fel nem löki.


Fenyőt nem lehet földbe tenni, annak az előbb írt kezelésen kívül mindenképp kell a betontalp és a beton.

2017. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kerti fa wc-t (budi) nem szokás földbeépíteni.

Aki teheti mint te is megépited, aki nem annak lehet venni boltban, megcsináltatni asztalossal, szomszéddal.

Gödröt ásni és fölérakni. Ha esetleg megtelik a gödör és a budi még nem kórhadt szét akkor uj gödröt ásni és áthelyezni.

2017. ápr. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez az odébbrakós inkább építkezéseken vagy egyéb ideiglenes helyeken jellemző. Otthonra olyan rögzített kell, amit egy szélvihar se gurít végig a telken.

A miénket 1930 körül vályogtéglából építették a disznóólak folytatásaként.

2017. ápr. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amiket manapság kapni az áruházban készre csinálva azok valóban mobilak, le se tudod ásni. De amit magának csinál az ember azt mindenképp érdemes.

Nem tudom mennyire rendszeres a használata meg hányan, de egy ember nem tud egy normális méretű gödröt megtölteni. Ha pedig alkalmankénti használatra van akkor az egész család se fogja megtölteni.

2017. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!