Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan rögzítsem biztonságosan...

Hogyan rögzítsem biztonságosan a nappali feletti vasbeton födében a gyermekhintát? úgy hogy ne két kampó lógjon ki a födém síkjából, azaz a hintát tartó kampókat akkor helyezhessem fel amikor kell a hinta.

Figyelt kérdés
a Hilti nem tudott biztonságos javaslatot adni.
2008. okt. 15. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor itt sem fogsz jobbat hallani ha ők nem tudtak.

Szerintem be kellene ragasztani egy belül menetes hüvelyt valami jó erős ilyen célra kifejlesztett ragasztóval, és abba csavarnád a hintát mikor szükség van rá.

Nekem kiskoromban egy szobaajtótokban volt a két kampó, ott kevésbé zavaró.

2008. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mondd meg a Hiltiseknek, hogy nézzenek inkább más állás után. Meg lehet csinálni, csak 2 lyuk fog látszani. A nevét nem tudom a dolognak, de leírom Neked: acélból készült csőszerű dolog, a belső része menetes (a fele), a másik felében egy fém dugasz van. Befúrsz, ezt a kütyüt egy kalapácssal és egy dornival (adják hozzá) belevered és akkor fog kiesni amikor a lakást legközelebb lebontják. A fémdugaszos rész legyen felül, a dornit a menetes rész felől vezeted bele és mikor elér a dugaszig, ütni kezded. Az utéstől a cső kitágul és megszorul. Nem használható semmiféle téglában, csak és kizárólag betonban. Ezután már csak 2 olyan kampót kell venned, amit be tudsz hajtani a menetes részbe. Ajánlatos a lyukakat kb 1/2 centivel mélyebbre fúrni, hogy biztos ne látszodjanak ki a kütyük. Nálunk megcsináltam és nemhogy a kiskorút, de engem is megtart (110 kg vagyok).
2008. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Helló!

Belsőmenetes dübel-nek hívják azt a "kütyüt" és különböző méretben lehet venni,általában barkácsboltban.

2008. nov. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és tényleg CSAK BETONBA!!!
2008. nov. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!