Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Barkácsolás

A kérdés
3.14159265357989 nevű felhasználó kérdése:

Hogy lehet pillanatragasztot leszedni borrol?

Sziasztok lejött a cipőm talpa es egy baratnim megpróbálta megcsinálni de elszúrta es olyan lett az egesz tenyere légyszi segitsetek leszedni koszonom elore is

Keress kérdéseket hasonló témákban: pillanatragasztó, cipő, baleset, kéz, ujj, eltávolítás

2017. máj. 18. 20:54  Privát üzenet  

A válaszok
áztassa a kezét vízben, attól felpuhul a bőr, és szépen egyben lehúzható a ragasztó.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2017. máj. 18. 21:04 Privát üzenet
Én habkővel szoktam ledörzsölni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2017. máj. 18. 22:32 Privát üzenet

Jegyezzétek meg, hogy pillanatragasztóval nem ragasztunk cipőt, az első alkalommal megint szétmegy, mert rugalmatlan, merev lesz a ragasztás.

Erre a célra van kitalálva a PATTEX cipőragasztó

(A lány kezéről meg sziszifuszi munkával le lehet kapirgálni, vagy dörzsivel ledörzsölni)

[link]

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2017. máj. 19. 10:44 Privát üzenet
Még nem próbáltam ki, de állítólag oldja az aceton.

A válaszíró 17%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2017. máj. 19. 12:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Sziasztok köszönöm szépen a válaszokat! :) Végül is sikerült megoldani a helyzetet :D

Kedves #1, sajnos a víz nem kifejezetten segített :/

kedves #2, habkő sajnos nem volt nálunk :(

Kedves #3, igazából sürgősen kellett megragasztani és inkább ideiglenesen, nem a hosszú tartás volt a cél :D (meg este igazából nem tudtunk volna honnan ilyesmit szerezni) de a sziszifuszi munka bejött, le lett kaparva :D

Kedves #4, igen, az aceton valóban hatásos (meg a C-vitamin is!) :D

Köszönöm mindenkinek a választ, mentek a zöld kezek! :)

# 5/6Időpont 2017. máj. 20. 16:47 Privát üzenet

Amikor nekem fröccsent az arcomra pillanatragasztó és kórházban kötöttem ki vele, akkor acetonnal és sebbenzinnel dörgölték. Túl sokat nem ért.

Ragasztója válogatja, hogy mennyire diffundál bele a bőrbe. Ha szerencsétek van, akkor csak a felső hámréteg sérül a lehúzáskor.

Nekem nem volt szerencsém, így meg kellett várjam, míg magától ledobja a friss bőr a ragasztós réteget.

Mondanom sem kell, azóta kizárólag gumikesztyűben és védőszemüveggel dolgozok.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2017. máj. 25. 12:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
HELP! Hogyan tudom leszedni a pillanatragasztót egy asztalról?
Mivel tudom leszedni az asztalról a pillanatragasztót?
Odaszáradt pillanatragasztót a nem csak mintás de bordázott laminált padlóról, hogy tudok leszedni bármilyen oldószerrel, anélkül, hogy a padló megsérülne? Egyáltalán az oldószer árt a padlónak?
Rászáradt pillanatragasztót, hogy kell leszedni festett fém/vas tárgyakról, úgy, hogy ne sérüljön a festés?
Mivel lehet leszedni a pillanatragasztót a körömről?
Mivel tudom leszedni a pillanatragasztót az ujjamról?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Barkácsolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!