Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell állnia a zárban...

Hogyan kell állnia a zárban ennek az alkatrésznek, hogy a kilincs elhúzza a nyelvet? (lásd kép)

Figyelt kérdés

Egy régi zárat akarok összerakni, és elakadtam ennél a csepp alakú alkatrésznél, ami be van keretezve a képen: [link]


Ha így áll, ahogy a képen, van, akkor behúzza ugyan a nyelvet, de csak félig, mert a jobbra kiálló pöcök elforduláskor beakad a zárnyelv sínébe felül.


Ha megfordítom, hogy a kiálló pöcök balra nézzen, akkor teljesen elhúzza a nyelvet, ahogy kell, viszont akkor nem tudom összerakni a zárat, mert ez a csepp alakú alkatrész alul vaskosabb, és ez a vaskosabb rész így felülre kerül, ami kiáll, és így nem lehet a felső fedelet rátenni a zárra.


Aki járatos ilyenekben, tudja, mi a megoldás erre? Hogyan kell állni rendesen ennek a csepp alakú nyelvelhúzónak?



2017. jún. 9. 06:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell fordítani, és a csepp alakú részt a zárnyelv ALÁ kell tolni!

A "kis kiálló pöcök" pedig a rugó végébe megy bele!

2017. jún. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, valóban. Így utólag persze triviális, az zavart meg, hogy amikor ránézel, akkor látod a sín végén az akasztót, és automatikusan arra gondoltam, hogy oda kell ráfeküdnie, az nem jutott eszembe, hogy alulra is mehet, és akkor a felülre eső akasztó csak ott van funkció nélkül.
2017. jún. 9. 06:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs funkció nélkül, így csak jobbos ajtóban használható, de ha megfordítod a zárnyelvet, akkor meg balosban.
2017. jún. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!