Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek mennyi kondenzátor...

Szerintetek mennyi kondenzátort kellene vennem, hogy egy 12 voltos ventit 2-3 vagy akár 5 percig is működtessen? (projektor hűtését szeretném megoldani)

Figyelt kérdés

Van egy projektorom (optoma hd65) ami nem hűti le kikapcsolás után a lámpát. Sajnos ez gyárilag ilyan fos, de egyébként jó képpel rendelkező projektor.


A beépített ventijét szeretném működtetni, aminek a teljesítménye 1-2 watt.



Nétem a neten, vannak 16 voltos és 35 voltosak.

Ezen az oldalon néztem:

[link]


4700mikroF kondik már vannak vannak 50.60 Ft környékén.

De pl 10000-es kondi már 298-330 FT körül van de utóbbiak 35 voltosak.


Gondoltam összeraknék 16 voltosokból vagy 20-30 darabot is.De ezt egy külön dobozba raknám, de az is lehet sokkal több kellen belőle.


Akksira is gondoltam, de az lehet hamar megdöglene, ha állandó fogyasztó volna rákötve. A kondi ugye meg teljesen kisüthető.



2017. jún. 17. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha hálózatról megy a ventillátor, akkor ezek a kondik eleve nem jók, és egyébként is felejtős.

Egy időzítőt kell a ventillátor áramkörébe iktatni:

[link]

2017. jún. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1-2W legyen mondjuk 1,2. 12V-on ehhez 0,1A áram kell. 2-3 vagy akár 5 perc legyen 300 s, akkor legalább 30C töltést kell a kondiknak raktározni. Ehhez 12V-on 2,5F kapacitás kell. Valóságban a kisülés köznem a fgeszültség csökken, tehát túl kell méretezni, mondjuk duplájára, 5F. Ezer db 4700mikrós kondi elvileg elég lehet.
2017. jún. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

12 voltos a venti, de ez meg már túl drága.


Bár korábban láttam már nagyobb maxwell capacitátort is.

2017. jún. 17. 15:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a válaszokat.
2017. jún. 17. 16:01
 5/7 A kérdező kommentje:

Most nézem, hogy itt van nagyob kapacitású is olcsóbban.

[link]


4.7 Farrados 300 Forint alatt van.

2017. jún. 17. 16:06
 6/7 anonim ***** válasza:

De az csak 2,5 Voltos. Abból sorba kellene kötnöd minimum ötöt. Ezzel csak egy probléma van, hogy kondenzátorok soros kapcsolásánál az eredő kapacitás érték csökkenni fog. Ha ötöt sorbakötsz, akkor kicsivel 1 Farad alatt lesz a kapacitás.

Egyszerűbb és olcsóbb is hozzá szabályzót építeni.

2017. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Julian Ilett youtube csatornáján találsz több videót is a szuperkondik használatával kapcsolatban:

https://www.youtube.com/results?search_query=julian+ilett+su..


De ezt csak mint érdekesség linkeltem. Sokkal jobban jársz, ha késleltető kapcsolóval oldod meg a hűtést (pl ahogy #1 is javasolta).

2017. jún. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!