Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Két csengőtrafó egymással...

Két csengőtrafó egymással párhuzamosan bekötve, egy nyomógomb és két beltéri egység -ez így működne?

Figyelt kérdés

Ismerősöm nagyot hall, kellene még egy jelzőcsengő a szobába is. Egy csengőtrafó nem ad elég áramot a két csengőhöz, (kipróbáltam). -De mi van, ha beteszek még egy trafót párhuzamosan kötve az eredetivel? A kapunál viszont maradna az eredeti nyomógomb, az eredeti két vezetékkel.

Lehet ezt így?



2017. júl. 10. 23:25
 1/9 anonim válasza:

Én nem kötözgetnék párhuzamosan trafókat...


Ha már adott két csengő, és mindkettőhöz egy-egy trafó, akkor már a trafókat lehet egy kapcsolóról működtetni.

2017. júl. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ha a 220 V -ot teszem a nyomógombra és a primer oldalt kapcsolja be amikor megnyomom. De ez nem szabályos, sőt veszélyes is lehet.
2017. júl. 11. 02:12
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"a 220 V -ot teszem a nyomógombra"

Ez, enyén mondva őrültség. Vegyél egy piezzo riasztót és az mindent megold.

2017. júl. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Varga Péte4 ***** válasza:
49%
Két teljesen egyforma trafó akár párhuzamosan is köthető ügyelve a polaritásra, viszont ha már venni kell a trafót, egyszerűbb egy nagyobb teljesítményűt venni. A most kapható 8-12-24 V-osak eleve 8VA terhelhetőségűek.
2017. júl. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bamboochatheone ***** válasza:

Elég ha relével megoldod. Az egyik trafó kimenő ágával meg tudsz huzatni egy relét ami zárja a két külön áramkört.

[link]

2017. júl. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is igyekeztem ezt elkerülni, nálam is a gyengeáram van "kiküldve" a kapuhoz, 9V-os "trafóval" működik a két csengő, vminek a töltője volt eredetileg, sajnos nem tudom megmondani neked, hány Ah-s.

Ne köss össze párh. két trafót!

2017. júl. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ilyen okból két trafó van párhuzamosan kötve. Már 10 éve müködik.
2017. júl. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azonos paraméterű transzformátorok párhuzamos kötésének lehetősége középiskolás anyag.

Persze, vannak azért mélységei a dolognak, ha az egyik ebédszünetet tart, a másik túlterhelődik, így aztán vagy olyanokkal lehet megcsinálni, amelyik nem tud zárlatba menni, vagy mindkettőt külön kell védeni.

2017. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Miért nem lehet párhuzamosan kötni trafókat? Szerintem lehet.
2017. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!