Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elektromos áram előállítása a...

Elektromos áram előállítása a téma. Ha jól tudom, (és jól olvastam) akkor egy generátorban a forgó résznél van a tekercs, mely az elektromos áramot indulkálja. A kérdés?

Figyelt kérdés
Na már most! Elektromos indukció: változo mágneses mező elektromos áramot indukal.... Értem én hogy mozgasi energia kell, hogy át tudja alakitani villamos energiává, de mi történik akkor, ha én 20 db tekercset egy körív mentén helyezek el, és a kör középpontjaban pár db allandó mágnest forgatok? Akkor is fog elektromos áram indukálódni? :)
2017. júl. 19. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze. Csak vonatkozási rendszer kérdése, higy a mágnes mozog vagy a környezete. Maxwell papa megoldotta.
2017. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És hogy oldotta meg a "papa"? :D
2017. júl. 19. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Amit leírtál azt hívják több fázisú generátornak, több polusú forgómezővel. Fordítva használva a léptető motorok egyik fajtája hasonló felépítésű.
2017. júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz (állandó mágnes), az a dinamó.
2017. júl. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vigyázz! A #4 becsap!
2017. júl. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2017. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
26%

#4


a dinamó pont nem az állandó mágnesekről szól, ez enne a pláne

2017. júl. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!