Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha megveszem most a kerítésele...

Ha megveszem most a kerítéselemeket, de idén nem kerül fel mind, lehet valami baja, pl rozsda, vagy bármi egyéb?

Figyelt kérdés

[link]


Erről lenne szó, a bevonat nélküli, sima fém színű.

Egymáson lennének tárolva, egész télen.

Tudom, hogy ha felkerül kerítésnek, akkor is ki van téve az időjárásnak, de akkor nem egymással érintkezik a sok fém.

Nem igazán tudom, mit jelent a horganyzás, mivel és hogyan vonják be, így nem tudom, mennyit bír.

Nem akarom, hogy rozsdásodjon, de kétszerre sem akarom megrendelni, mert a szállítás is pénzbe kerül, és idén csak egy kisebb részre kerül fel.


2017. júl. 22. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A sima fém az a horganyzottat jelenti?
2017. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen.

gond-e, ha több tábla érintkezik?

2017. júl. 22. 13:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg nem! Ha tisztességes a horganyozás akkor nem lehet probléma.
2017. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Nem igazán tudom, mit jelent a horganyzás"


Cinkkel vonják be, ha kint hagyod semmi baja nem lesz. Arra figyelj hogyha sérül a horgany bevonat akkor acél viszont már korrodálódni fog a víztől. (Igazából a cinkbevonat is korrodálódik, de pont ez a lényege hogy egy kevésbé nemes fém, oxidálódik az egész így védi az acéllemezt. )


Az a baj hogy a fent linkelt kerítés elem nem tűzi horganyzott, tehát nagyon sérülékeny.

2017. júl. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A horgany csak fém tiszta felületre felvíve véd maximálisan.Az alatta lévő rozsda akkor is dolgozik,ha a horgany nem sérül meg,csak lassabban.Az a lényed,hogy ha kint is tárolod,hogy ne sérüljön a bevonat.Ekkor is ugyan úgy lesz ,mint ha fel lenne szerelve kint,mint ha kerítésként lenne beépítve.
2017. júl. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. júl. 22. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!