Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ti melyik asztali körfűrészt...

Ti melyik asztali körfűrészt vennétek meg inkább? Makita 2712 vagy Bosch PTS 10 t?

Figyelt kérdés

[link] Arukereso.hu/makita/2712-p235816991/#termek-leiras

[link]


2017. aug. 2. 15:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2017. aug. 2. 15:17
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
A Makita jobb és 3 év garancia van rá.
2017. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a Bosch van. (már cc 3 éve) Meg vagyok vele elégedve, otthoni barkácsolásra (nekem) megfelel. Kompromisszumokkal, leleménnyel kifejezetten precíz munkákat is meg lehet vele csinálni. (a párhuzam vezetője gyárilag sem tökéletes, ha nagyon precíz vágást szeretnél akkor kell ám állítgatni, nem elég a skálát figyelni. :)


A makita erősebb és nagyobb tárcsával szerelt, de azt nem ismerem

De az vedd figyelembe, hogy egyik sem ipari felhasználásra való.

2017. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Fantom83 ***** válasza:

Mivel azt írta az egyik fórumozó,h a Bosch barkácsra tökéletes,ezért arra gondoltam,h miért ne lehetne olcsóbb,és két év garanciás gép ingyen házhoz szállítással?

Scheppach HS 100 Asztali körfűrész 43.490-árt?

2017. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
A pts 10 sokkal univerzálisabb, a makitán nem tudsz pl gérvágót használni, nincs rajta tolósín (miter slot), így pl egy keresztvágó szánt nem tudsz hozzá csinálni, ami pedig egy hatalmas hátrány szerintem. Nekem is PTS 10 van, egész jól használható univerzális gép, és szerintem kellően precíz. Pár kiegészítővel nagyon hasznos tud lenni (pl a fűrészlapra tapadós szögbeállító jobb, mint a beosztásra hagyatkozni. Ha rám hallgatsz, sokat spórolsz, ha a sima PTS10-et veszed, és magad csinálsz hozzá egy állványt. 40000Ft-ot spórolsz ezzel, ráadásul a gyári állványa, mondjuk ki: szär. Jobban jársz egy jobb munkapaddal mellé, de az obiban pl 20eFt-ért megkapod, de anniyért már egy elég jó workmate-t kapsz, ami sokoldalúbb, mint a gyári keret. De szögvasból meghegeszteni sem nagy kunszt.
2017. aug. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fanntom: Ilyenem volt einhell néven, de pont ugyanígy nézett ki. Azért nyomába sem ér, azért adtam túl rajta. Szerintem túl laza a vezetője (csak az egyik végén van leszorítva, így a másik valamennyira mozog), a gérvágó is hagy némi kívánnivalót maga után, kicsit lötyög, de a vezető az igazi probléma ezeknél.
2017. aug. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Fantom83 ***** válasza:
94%

Ahhoz képest,h a PTS-t sem tartottad az igazinak,csak használhatóbbnak van neki ára rendesen.

Nekem is kell körfűrészt vennem,de én maradok az olcsóbb verziónál,ha valami nem úgy működik,vagy hiányzik róla,akkor megtuningolom.A dekopír fűrészes kínlódásnál talán jobb lesz...

2017. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok fűrészgépem nekem sem volt, becsmérelni meg végképp nem akartam, de azért valljuk be, nem egy Felder :). Egy einhellel kezdtem, ami megváltás volt, végre egyszerűbben, élvezetesebben tudtam dolgozni (dekopír és kézi körfűrész volt). Viszont ez a bosch nagyságrendekkel jobb, precízebb, pedig végső soron a mocorgós vezető miatt váltottam. A gérvágás a gördülő asztal miatt rohadt jó, és pontos, plusz a hasítóék levétele sem macerás (ami akkor jön jól, ha nem vágod át az anyagot (nút vágása pl, vagy egy sima csapolást akarsz kimarni a fűrészlappal) Ami szerintem gyenge, és az árát nem éri meg, az állványa (az einhellé is pont ugyanilyen volt, de abból nem találtam akkor állvány nélkülit). Persze használható, tudja amit kell, de nem ér ennyit. Egy 10eft-os munkapad jobb választás. Meg ami szerintem nem volt kellően precíz, az a szögbeállítás lap döntésnél. Sokkal jobb, mint az einhellen, de egy ilyen:


[link]


kis beállító precízebb (ezt még az einhell mellé vettem). Csak nullázni kell az asztalon, és már lehet is beállítani. Egyébként szerintem megérte az einhell gép is, meg ez a bosch is. Ár/érték arányban én mindkét géppel elégedett voltam, szóval személyes tapasztalataim alapján precízebb, használhatóbb annyival a bosch, mint amennyivel drágább.


[link]


Itt van állvány nélkül.

2017. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Én is Pts 10-est használok már egy éve. Előtte egy Einhell masinám volt, ahhoz képest jobb, masszívabb, pontosabb. Még az előző géphez készítettem egy tolóasztalos állványt, amit kisebb átalakításokkal a Bosch-hoz formáltam.

[link]

Így már meglelel az igényeimnek.

A Makita előnye az indukciós motor, ami által sokkal halkabb mint a Bosch. Ha még egyszer vennék körfűrészt, a Makita lenne az.

2017. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9!


Óóóó!

Bmeg, de faca az az állvány! Elismerésem! És egyben köszönöm! Adtál egy jó (qjó) ötletet!

2017. dec. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!