Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Automata fejpajzs nem sötétedik?

Automata fejpajzs nem sötétedik?

Figyelt kérdés

most vettem zsír új pajzsot és nem sötétedik el

ez mitől lehet rossz az érzékelő?

vagy a napelem merült volna le?



2017. aug. 25. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Az automata pajzsnál valamelyik oldalon kívül van egy kapcsoló ami egyben a sötétedés mértékét is állítja.

Annak függvényében, hogy milyen hegesztést alkalmazol, más erősségű kell hogy legyen az elsötétítés.

Kezdésnek ezt a kapcsolót nézd meg, hogy nem e 0 állásban van véletlenül, mert akkor nem fog elsötétedni.

Azt még hozzátenném hogy az ilyen 5-10 ezer forintos automata pajzsoktól nem kell csodát várni.

2017. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az enyém akkor is sötétít ha a legalacsonyabb fokozatra van tekerve.

Ha nem csinál semmit akkor inkább vidd vissza.

2017. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

???

A napelem hogyan is tud lemerülni?

Az egy "energia gyártó" dolog,nem egy "eneria tároló"!

Talán ha van benne pl.tölthető gomb elem,amit a "napelem" tölt...

2017. aug. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs átkapcsolva köszörülés módba? Már ha van rajta ilyen funkció..
2017. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, ha lemerült volna a beépített akkuja, akkor elsötétedik, ha nullára kapcsolod, vagy kikapcsolod, akkor is.
2017. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A pajzs csakis erős fényre sötétedik el,és sok esetben a Nap sem sötétíti el,csakis az erős hegesztő fényre reagál.

A benne lévő akku ,sok esetben nem is akku,hanem sima elem,és ha kipurcant a sok tárolástól..hát újat kell bele venni.

2017. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Üdv mindenkinek! Én is hasonlóan jártam. Új automata pajzsot vásároltam szakboltban, egy alsó középkategóriást.A használati útmutató szerint próbáltam bekalibrálni. Tűző nap felé fordítva azonnal lesötétedik, de egy pillanat múlva vissza kivilágosodik. Folyamatosan tartom a nap felé, ha az érzékelők elé tartom a tenyerem hirtelen lesötétedik. Elveszem a tenyerem egy pillanatig tartja a sötétedést majd vissza kivilágosodik. Viszont ha a garázsban lévő fénycső felé fordítom akkor gyönyörűen lesötédik és tartja is. Ahogy elkezdem elfordítani a fénycsőtől szépen kivilágododik. Viszont van itthon egy szintén új de gagyi piacos automata pajzs. Az fordítva reagál. Fénycsőre nem sötétedik, a napfényre viszont szépen sötétedik és tartja is.
2020. márc. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!