Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megoldható lehet gérvágóval...

Megoldható lehet gérvágóval zártszelvényt darabolni?

Figyelt kérdés
Van egy B&D 1100Watt-os gérvágóm ami 4700-as fordulatot tud 210-es fűrészlappal. Ha én ebbe belerakok egy 180mm-es flexkorongot okosan lehetne vele fémet darabolni? Elvileg ekkora lapnak elégnek kéne lennie a 4700-as fordulat meg az 1100watt-os motor nem? Tanácsokat várok. Persze nem észnélkül tolnám neki csak mégis szebb lenne a vágás mind kisflexel.

2017. aug. 27. 15:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A kétoldalas asztali köszörűmön is szoktam használni vágókorongot...

Az csak pár száz wattos,és 2800-t forog. Igaz,csak kisebb dolgokat,mert kínszenvedés komolyabb vassal.

Tapasztalatom szerint extém alacsony fordulaton jobban "fogy " a korong.

2017. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzaszólásaitokat. A héten elvileg kipróbálom ezt a projektet. Hogy hogyan sikerült megírom nektek ide.
2017. aug. 28. 15:18
 13/14 A kérdező kommentje:
No. Kipróbáltam. Hát nem valami jó. A fordulat nem lassul nagyon. Inkább a 180-as lap vastagsága sok 2mm. Lehet kipróbálom az 1,6-ost. Azzal talán könyebben megy mivel kissebb az ellenállása. A 2mm-essel inkább csak köszörül mint vág. Elvágja de baromi lassan.
2017. aug. 29. 10:05
 14/14 AdamBerec válasza:

Hello, latom regi mar a kerdes, de azert hozzaszolok!

Lehet gervagoval vasat vagni, viszont megfelelo vagolapot kell hozza venni,gyemantbevonatu lapot, ami fogazott!

A sima flexlap nem vitte, mivel kicsi a fordulatod

2018. júl. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!