Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyivel könnyebb inverteres...

Mennyivel könnyebb inverteres hegesztővel dolgozni, mint trafóval?

Figyelt kérdés
Korábban trafóval barkácsszinten elég szép varratokat csináltam, de nem csináltam vagy 15 évig és elég pocsék első darabokat produkáltam. Hol hidegkötést csináltam, hol átlukasztottam az anyagot. Zártszelvényeket - 2-3 vastag anyagokat- szeretnék szilárdan és esztétikusan összehegeszteni. Könnyebb az inverteres géppel dolgozni, vagy gyakoroljak amíg nem tudok ismét elfogadhatót hegeszteni?

2017. aug. 30. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mint 1 Tesla-t vezetni,holott azelőtt 15 évig Barkasszal jártál volna.


A trafós hegesztőgép mindig is sz#r volt csak egy kényszer megoldás az olcsósságra ,,és a profik,vagy a Ipar-gyárosok is hegesztő dinamóval(egyenáram) gyártottak már 1930-ban is,épp azért mert a váltóáramú trafóval még a legprofibb hegesztők sem tudtak 100% varratot készíteni pl röntgenre nem lesz jó sosem. Ha mondjuk Paks csöveit trafóval csinálták volna,ma csernobil 2 lenne a neve

2017. aug. 31. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A trafós egy fos, lehet hogy valaki aki profi az meg tud vele tanulni jól hegeszteni, de átlagembernek kalap szar. Egyenárammal lehet normálisan hegeszteni csak. Persze azzal is gyakorolni.
2017. aug. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meggyőző volt a válasz. Most már csak a trafómat kéne eladni, hogy ne fájjon annyira egy inverteres beszerzése. Üdv. Mindkettőtöknek.
2017. aug. 31. 11:06
 4/5 Gáz-szerelő Zoli ***** válasza:
100%

A leírásodból következtetve szerintem tökéletesen alkalmas egy közepes minőségű hegesztő "trafó". Tükör vartatot lehet vele húzni. Az "inverteres" előnyei: súlya, az ívgyújtás és a zsebed lesz könnyebb, ha megveszed.

(Persze ha rendszeresen használod érdemes.)

Néhány jótanács: 2-es pálca lehetőleg rutilos SZÁRAZ és minőségi. Kb. 70 amper áram erősséggel dolgozz. Előfordul ,hogy túlmelegszik az anyag, megállsz és szaggatott ívvel folytatod. A pálca dőlésszöge kb.75-fok,váltotatod.Cél a salakanyagot a varrat tetejére szorítani apró vízszintes ívelésekkel. Az illesztési hézag 1-2 mm. A haránt, belső sarok és a fejfeletti varratokat egyenlőre felejtsd el. Sarokcsiszolót bátran használd.

JÓ munkát.

2017. aug. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Üdv
2017. szept. 3. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!