Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha lekapcsolt biztosíték...

Ha lekapcsolt biztosíték mellett is van 5 volt a villanykapcsolónál az mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Kicseréltem egy villanykapcsolót és arra lettem figyelmes, hogy a kapcsoló egyik kis "égője"(kettő van neki) akkor is világít gyengén amikor a biztosíték le van kapcsolva, utána multiméterrel megnéztem és azt mutatta, hogy az egyik fázis és a null között 5 volt van, a másik fázis és a null között nem mutatott semmit se.

Ez mitől lehet? Származhat belőle valamilyen probléma?


2017. szept. 4. 10:09
 1/7 Varga Péte4 ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy baj lenne. Valószínűleg az van, hogy a lekapcsolt vezeték mellet fut egy olyan vezeték, ami feszültség alatt van. A két vezeték és a köztük lévő szigetelés alkotta kondenzátoron nagyon gyenge áram folyik, amit a kapcsolóban lévő glimmlámpa jelez.

Az áram gyengeségére jellemző, hogy a multiméter által felvett igen gyenge áram hatására az eredetileg 230V-os feszültség 5 V-ra leesik.

2017. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Es mar megbeszeltunk, a kolcsonos indukcio is jatszik :) Vagyis nem nagy problema.
2017. szept. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fázisceruza lámpája akkor is világít, ha a konnektornak csak az egyik lukjába dugják bele.

varázslat?

2017. szept. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is indukcióra tippeltem de mivel nem értek hozzá azért jobbnak láttam megkérdezni, hogy okozhat-e problémát.
2017. szept. 4. 16:26
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 számomra érdekes új infó volt, hogy az általam " "égőnek" " titulált valaminek a neve glimmlámpa de a kérdés arra vonatkozott, hogy mitől van áram egy olyan drótban amiben elméletileg (hála a biztosíték lekapcsolásának) nem kéne legyen.
2017. szept. 4. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez egy soklakásos társasház, vagy egy egyedi családi ház?
2017. szept. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Panel és még a konnektorok biztosítékait nem is kapcsoltam ki, szóval környező kábelekben bővel lehetett áram.
2017. szept. 4. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!