Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Epoxi ragasztó és faragasztó...

Epoxi ragasztó és faragasztó üti egymást?

Figyelt kérdés
Ragasztanom kellene egy oszetett munkadarabot. A lenyeg hogy van ahol fa a fémmel érintkezik és van ahol fa a fával. Ha a fém-fa részekhez epoxit használok a fa-fa részekhez pedig vízálló faragasztót, lehet bennük olyan komponens amik "kiütik" egymást? (Mindenkepp talalkozik es osszefolyik a ket ragaszto meg a kotesuk elott. Epoxinak: uverapid 20 faragaszto : pattex vízálló)

2017. szept. 14. 08:44
 1/8 Alain Delon ***** válasza:
100%
Csinálj egy próbaragasztást valami hulladékanyagon, de mindenképp kétféle ragasztót kell használnod? Nem lenne elég az Epoxi? Különben egyszerre akarod ragasztani vagy az egyik megkötése után?
2017. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

HA fát fával ragasztottam epoxival akkor csiszolás után szép a munkadarab, viszont volt már többször is hogy később elengedte, és hajszálvékonyan szétnyílt a korábbi illesztésnél. (mindig megvártam a teljes kötési időt mielőtt tovább dolgoztam volna rajta)

Faragasztó még ilyet nem csinált soha. Viszont az nem a legjobban köt a fémhez...

2017. szept. 14. 09:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Epoxi ragasztó is tökéletes eredményt ad fa a fához kombinációban, ha képes beszívódni a fa pórusaiba. Ehhez esetenként kissé fel kell hígítani a ragasztót, pl. alkohollal.
2017. szept. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:
Külön külön lehet ragasztanai? Megszáradt az egyik és utána a másikat ragasztani?
2017. szept. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Külön külön nem, csak egyszerre.

Akkor viszont marad a kíséretezés, hogy melyik féle epoxi válik be nekem

2017. szept. 14. 19:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan még nem ragasztottam epoxival fát, de tudok olyanról, aki azt részesíti előnyben a faragasztóval gitárnyak készítésénél, ott meg azért van igénybevétel.
2017. szept. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:

Olyan nagyon kísérletezni azért nem kell. A kétkomponenses epoxy ragasztók is sokfélék (mint más ragasztók), nézd meg a használatijában miknek a ragasztásához jó. Bizony ez sem olyan hogy bármire. Néhány példa kétkomponenses epoxy ragasztók leírásából csak példának:


Chemistik System Universal Epoxy Glue

fém, műanyag, kerámia, üveg


Devcon home 5 Minute Epoxy

beton, fa, fém, kerámia, üveg, üvegszál


Devcon home Plastic Steel Epoxy

fémek, réz, acél, aluminium, rozsdamentes acél, bronz, vas, ónötvözet


CX-80 AutoWeld

fémek, vas, acél, alumínium, réz, ón, fa, kerámia és műanyag (kivéve PP és PE)


Nyilván olyat kell választani ami fára és fémre is jó. Érdemes figyelembe venni a kezdeti kötési időt (gyorskötés vagy sem) és a véglegeset is. Keverési arányok fontosak. A munkadaraboknál a fa és fém is legyen por, zsír és szennyeződés mentes. Ahol a szemcsék koszra tapadnak ott a kosz tapadása lesz mértékadó. Én féktárcsa zsíroldót szoktam erre használni de a szokásos zsírtalanítók ugyanúgy jók. Ha megvan a ragasztó azért érdemes próba ragasztást csinálni. Ha még mindig kérdéses és úgy tűnik még könnyen szét tudod szedni akkor késkészítő oldalakon nézd meg melyik vált be, ott ugyanis a markolatban végigfutó fémet a fa markolattal epoxyzzák (ha szegecselt akkor is).

2017. szept. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

kontaktragasztó kell neked. Pl.:

Fusion kontaktragasztó

Palmatex

stb.

2018. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!