Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy műanyagot és fémet stabila...

Egy műanyagot és fémet stabilan össze lehet ragasztani Steck melegragasztóval?

Figyelt kérdés

Műanyag csőbe kell egy kb 1,5 cm átmérőjű fém csatlakozót tennem, de csavarozni nem tudom, mert a csatlakozó is henger alakú és éppen csak befér a csőbe, már próbáltam másikkal, de a legkisebb süllyesztett csavar is fennakadást okoz.


Melegragasztóval ha kiöntöm belülről azaz kb körbe tudom önteni vele, akkor az mennyire fogja stabilan avagy mennyire könnyen törik ki a helyéről?


2017. okt. 12. 09:03
 1/7 Fantom83 ***** válasza:
A csőben lévő nyomásra is gondolni kell! (feltételezem,h nyomás alatt lesz valamitől)
2017. okt. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:

Olyan kétkomponensű epoxy ragasztót is vehetsz ami (rá van írva) ezt a két anyagot ragasztja. Én ragasztottam fémet fával és erős nagyon. Az illeszkedő részeket alaposan zsírtalanítsd az alábbi szerek valamelyikével és kend be a bemenő részt, a fölösleg le fog jönni a külső peremhez. Majd hagyd úgy 24 órát.


aceton

benzol

benzin

petróleum


Mennyire passzosak a darabok?

2017. okt. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nyomás nem lesz. egy kb 2,5 cm átmérőjű műanyag végébe kell helyeznem valahogy fixen egy XLR dugót, ez itt a nagy gondom. egyel már megcsináltam, elvileg tartja, de nyilván nem merem megrántani, fogalmam sincs, mennyire van az ott stabilan. vagy lehet h előbb kellene tényleg vmi brutál erős ragasztó és utána körbeönteni a melegragasztóval ...

Mennyire passzos? hát annyira., hogy maga az XLR csatlakozó teste befér de sztem körbe max 1 mm van, éppen csak valami ... de lehet h 0,5 mm csak, pont ez a bajom h semmilyen csavart nem tudok betenni., mert a műanyag cső felett van egy másik műanyag is, és a két műanyag között nem fér el a csavar feje, de még a leglaposabbé se.

na ez íg ymost bonyolult lett de majd lefotózom.

2017. okt. 12. 21:38
 4/7 Fantom83 ***** válasza:
A csavar fejét lehet esztergálni... (bár akkor elméletileg gyengébb lesz,de ha ez a megoldás)
2017. okt. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hát --- fene tudja, sztem ez esetben nem kivitelezhető na meg igen, akkor kérdés h elég lesz-e az erősség.


ezért lyukadok ki mindig oda h melegragasztó és kész ...

2017. okt. 14. 23:18
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

Mit össze variálsz hallod. Akkor figyusz. Akkor mutatok konkrét ragasztót hozzá de szerintem ez fölöslegesen erős neki. Egy elektromos csatlakozónak nem hiszem hogy kell ilyen, de a te dolgod. Amúgy minden epoxy kétkomponensű ragasztó nagyon erős kötésű, kritérium csak hogy az adott anyagot leírása szerint ragassza. Nyugodtan vehetnél neki bármit egy rendes szerszámboltban vagy barkácsboltban olyan választék van hogy "unni fogod" átnézni. Mivel olvasgatnod kell.


Araldite Standard Extra Strong kétkomponensű ragasztó

Ez üthető ragasztó fém és fa stb-hez is. Én ezzel vésőt ragasztok a nyelébe meg pontozót, ilyeneket. Kék fehér fekete csomagolása van, bár ez változhat - a megnevezése a lényeg.

[link]


[link]

2017. okt. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
és még annyit hozzá amit a #2-esben írtam a makulátlan tiszta felület is fontos, hogy ne a szennyeződés szemcséket garasszad mert az nyilván nem tapad a felületre olyan erősen. Ennyi.
2017. okt. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!