Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ez így jó vagy kellene módosít...

Ez így jó vagy kellene módosítani rajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bocsi ha nem ide való , de most építem be a pince szintet és most lesz kialakítva a villamos hálózat és örülnék egy kis segítségnek. :) Csatoltam egy képet nagyjából hogy mégis hogyan lenne a kábel el húzva viszont a kábel keresztmetszetben nem vagyok biztos.


A villanyórától a biztosíték dobozig 3x10mm kábel.

Biztosíték doboz tol a konyháig 3x2.5mm kábel "gerinc kábelnek".

Biztosíték doboz tol a szobákig 3x2.5mm kábel "gerinc kábelnek".

Biztosíték doboz tol a villanytüzhelyig 3x4mm kábel.

A biztosítékot úgy gondoltam 1 db 16A a 2 szobára mivel ott csak a lámpa, tv és telefon töltés lesz. 3x2.5mm gerinc, leosztasok a konnektorba illetve a kapcsolókhoz 1.5mm.

1db 22A a fürdő és a konyhai eszközökre. Gerincnek 3x2.5mm leosztasok itt is 1.5mm.

1db 22A a villanytüzhelyig 3x4mm kábellel.


Ez így jó vagy valamit kellene változtatni rajta? fürdő és konyhába az alap felszerelés lenne (mikro, mosogatógép, mosógép, vasaló, hajszárító stb. .)


Illetve annyi hogy most jelenleg a villanyórától 1.5mm alu kábel jön ki amire lehet nem kellene az egészet rá kötni... :) viszont ha meg kell bontani a villanyórát akkor ennek mi a menete illetve mennyibe kerül? Az EON -os ember köti be vagy azt nekem kellene..?


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!


Szép napot! :)



2017. okt. 18. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Regisztrált szerelő cseréli ki a mérőtöl az elosztóig a vezetéket nem az E-ON.

A szolgáltató csak visszaplombálja.

Én elhiszem hogy egyszerűbb "gerincet" húzni, de a mai világban lehet hogy kevés az a 3áramkör amit tervezel. Addig jó hogy a tűzhely külön van, de én helységenként raknék egy világítás és egy dugalj kört + külön a mosógép, külön a mosogatógép. Fi-relét mindenképp tegyél fel.

2017. okt. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez így nem igazán jó! Keresztmetszetet nem egészséges váltani. Ezt a gerinc dolgot felejtsd el, régen csináltak ilyet.

Ahogy az első is írta csinálj külön egy világítási áramkört. Nem kell minden helyiségnek. Egyet esetleg kettőt a házban. Leginkább azért, mert hiba esetén ha leold vmelyik biztosíték, nem kell sötétben botorkálnod!

Szobáknak elég a 1.5-es vezeték elosztótól a dug.aljakig. 13A-el biztosítsd. Konyhába csinálj egy általános dugalj áramkört 2.5-essel a pult dug.aljakig (szóval megint csak nem gerinc!) ezt biztosítsd 16A-el. Csinálj egy külön áramkört mikro-nak, mosógépnek. Mosogatógépnek igazából nem lenne szükséges, de ált. mindenki külön áramkört húz annak is. Egy külön áramkört a hűtőnek, utóbbinak leginkább azért, mert nehogy már egy hibás eszköz miatt leolvadjon a hűtőd, sőt nem árt külön FI vagy FI elé kötni.

Villanytűzhelyig jól gondolod, külön áramkör. Külön fürdő áramkör, 1.5-es, 13A.


Na ez így van inkább rendben, mint úgy, hogy gerinceket húzol ki és keresztmetszetet csökkentesz kötődobozokban.


Regisztrált szerelőt kell hívj, ahogy az első is írta. Ő beadja a plombabontási kérelmet és elvégzi a vezeték cseréjét. Fontos, hogy elmondd neki, mik az igényeid, mert könnyen lehet, hogy egyúttal Amper emelést is kell kérnie és készülj fel lelkiekben ill. pénztárcával, mert így, a 1.5-es alu mért vezeték hallatán amondó vagyok, hogy ott villanyóraszekrény csere is lesz plusz új földelő szonda (ha volt egyáltalán régi).

2017. okt. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!