Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Homokfúvó egy régi tűzoltó...

Homokfúvó egy régi tűzoltó palackból?

Figyelt kérdés
Egy honokfuvót szeretnék csinálni, de tartok tőle, hogy nem birja a 3-4 bar nyomast. Egy régi 1988as traktorhoz adták a cuccot és azóta megmaradt.Véleményetek?

2017. nov. 19. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

A tűzoltó tartályok üzemi nyomása 17(!) bar,de ennél többet is kibírnak.

Nekem is van egy 12 kilós volt porral oltó tartály,ami "ki van herélve",most nyomástartályként használom.

Zil kompresszorom van,amit ékszíjjal hajt meg egy 1.1kw-s villanymotor...12~13 BAR-ig töltöm fel.

2017. nov. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amennyiből összebarkácsolsz egy kompresszort, annyiból manapság már veszel egyet.
2017. nov. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
:))Egy békebeli tűzoltó palack a 100 BAR-t is lazán kibírja,ne viccelj már. De ahogy a kettes írja, nem lesz az a buli gazdaságos,akárhogy csűröd csavarod. Ne feledd,1 Homokfúvónak qrva sok levegő kell ,1 kis mini kompresszort felejts el,abból nem fogsz kihozni semmit!
2017. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kicsit félreértettetek. 50L kompresszor van hozzá. Úgy gondoltam, meghagyom a régi mechanikáját a palacknak, tehát van egy hosszú alu cső ami a tartály aljára megy, és ahol a nyomásmérő volt, ott nevezem be a nyomást a tartályba. Egy csövet és egy csapot raktam rá szűkítővel. Mi a véleményetek, működne?
2017. nov. 21. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!