Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel jár egy beltéri ajtó...

Mivel jár egy beltéri ajtó cseréje?

Figyelt kérdés
2008. okt. 23. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Nagy kosszal. :D Kivenni a régi ajtót, berakni az újat, majd bejavítani a falat.
2008. okt. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Azon is múlik, hogy csak az ajtót kell cserélni, vagy a tokot is.
2008. okt. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom te küldted a privátot. Ha konkrétan nem tudod, hogy hogyan kell kicserélni a beltéri ajtót, akkor miért nem úgy kérdezed? Ez egy tök általános kérdés, bocs, hogy próbáltam rá mondani valamit (1. voltam)
2008. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Én nem csak tippelek,hanem a szakmám.Rendszeresen cserélgetek ajtókat,valóban jó nagy felfordulással jár,főleg ha "befalazták" Veszel takaró fóliát a Tesco-ban(2-300 ft),és a falon köberagasztod az ajtót(mintha sátrat építenél neki),úgy hogy el lehessen férni benne.A tokot bevagdalod 3-4 helyen,és darabokban ÓVATOSAN ki lehet szedni.Ha az új ajtók mérete azonos a régivel,akkor 3-4 cm-es takaróléc mindent eltűntet,és nem kell vakolni a falat.Nagyon minimális por szivárog ki a fólia alól.Ha habbal volt betéve a régi,akkor szerencséd van,mert azt tök könnyű kivágni.Macera egy kicsit de hidd el nekem,ez bevált.Mindenki hálás volt érte,hogy nem kellett nagytakarítást csinálni.
2008. okt. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel jár egy beltéri ajtó cseréje?

Ez mindig attól függ hogy milyen ajtó és hova hogyan van beépitve.

Ha szerelhető az ajtó akkor egyszerű.

Ha gipszkartonfalba van beépitve akkor sincs vele nagy gond

ha panel lakásban cserélünk ajtót az sem problémás.

igazi nagy porral és szeméttel azoknál az ajtóknál lehet számolni ahol vakolt fal van.

Ilyen helyen az elmúlt 20 év tapasztalatára támaszkodva mindig volt por, és leváló vakolat.


maga az ajtócsere nem sokból áll. Sőt talán a régi ajtó kiépitése még több időbe kerül mint az uj visszarakása.


Azt el lehet mondani hogy az ajtócsere időigénye 2 óra és 4 óra között mozog.

ehhez még járulékosan hozzájöhet a kőműves munka ideje is aki a falat vissza vakolja, javítja.


Épp ezért ajánlott ajtót csak abban az esetben cserélni ha egyéb felújítás is fog következni a házban.

2009. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!