Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hatos menetfúrónak hányas...

Hatos menetfúrónak hányas fúróval kell előfúrni öntvénybe?

Figyelt kérdés
2017. nov. 25. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
4,8
2017. nov. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Fantom83 ***** válasza:

A menetfúrást meghatározhatja az is,h milyen fúrószáraid vannak,ill mennyire kopott a menetfúród.

Nekem 0,5MM-ként emelkednek a méretek a fúrószár készleteimben,ha hatos menet kell,ötössel fúrok elő,és kész.

Remélem tudtam segíteni!

2017. nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
0,8-as szorzótényezőt kell használni.
2017. nov. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"0,8-as szorzótényezőt kell használni."


bizonyos menet méretnél ez a szabály működhet, de inkább táblázatot használunk, -ha nem tudjuk fejből.


[link]

2017. nov. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Fantom83 ***** válasza:

A szabályokat felülírják a rendelkezésre álló szerszámok állapota,és méretei... (sajnos)

Azzal kell beérni,ami van.

2017. nov. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt a táblázatot kell használni, amit a 4-es válaszoló linkelt. A 0,8-as szorzót már ideje lenne elfelejteni, ha az ember fejben tud tartani 7-8 számot akkor már nyert ügye van. Mert azért valljunk be, M16 felett elég ritkán fúr menetet otthon az ember. De ha mégis valami nagyobb méret kellene, vagy esetleg képtelen megjegyezni azt a pár számot, akkor belenéz a táblázatba és kész. Nem szégyen, sok forgácsolóműhelyben ki vannak akasztva ilyen táblázatok.


És hogy miért rossz a 0,8-as szorzó? Nézzük meg pl.: M16 esetén:


- Ha 0,8-al szorzunk, akkor 12,8 jön ki.

- Az M16 anya-magátmérője 13,83mm

- Tehát a menetfúró a menetárkon kívül még 1mm-t forgácsol átmérőben, ott ahol nincs is menet.


- Ellenben ha a táblázat szerint dolgozunk és 14-es átmérővel fúrunk elő, akkor könnyedén dolgozik a menetfúró, mert kb. 0,15mm-el magátmérő fölött járunk. Ami egyébként semmivel nem rontja a menet minőségét.


Tehát ha valaki nem akarja feleslegesen ropogtatni a menetfúrót, vagy esetleg beletörni, akkor megnézi a táblázatot. Kisebb átmérőnél egyébként nincsenek ilyen nagy eltérések mint a fenti példában, de attól függetlenül szakszerűtlen.



Arra, hogy éppen mi van otthon, meg hogy milyen állapotban van, elég nevetséges szerintem ebben az esetben hivatkozni. Most ha valaki megvett egy menetfúrót, akkor csak kiköhögi valahogy még azt a 3-400Ft-ot amibe az a nyomorult csigafúró kerül.


Egyébként vannak esetek amikor érdemes mérlegelni. Pl. tegyük fel hogy M45-t kell fúrni. A táblázat szerint 40,5-tel kell előfúrni, de mivel egy műhelyben nagy valószínűséggel akad 40-es fúró ezért használhatjuk azt is pár darabnál. Az a 0,5mm átmérőkülönbség, ennél a méretnél már nem fog gondot okozni. Főleg ha azt nézzük hogy egy jobbféle 40,5-ös fúró az 70-80k.

De azért ez nem ugyan az a téma, mintha pl. egy kis 4,2 5 6,8 fúrót kéne megvenni :)

2017. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fantom83 ***** válasza:

Az előttem szólónak: Próbálj már meg pl: falun vas-műszaki kereskedésben 4,8MM-es fúrót kérni... xD

Azt mondja az eladó néni: "Nekünk csak kerek méreteink vannak, 0,5-ként emelkednek 1-10-ig..."

Menetfúró marék számra,amilyet csak akarsz,M3-tól M12-ig,bevonatos,vagy bevonat nélküli,rövid,vagy hosszú,de hozzá való fúró az nuku...

(csak megjegyzem,h szerintem városban sem mindenhol lehet tört méreteket találni szerintem)

2017. nov. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az előttem szólónak: Próbálj már meg pl: falun vas-műszaki kereskedésben 4,8MM-es fúrót kérni... xD "


Ez igaz lehet, de ilyeneket nem falun veszünk!

Nagyobb városba, ott ez már nem gond.

- De, falun is van internet, és pl az ebay-n fillérekért megvehetsz bármilyen méretet, ingyen szállítással, az igaz, hogy semmit nem ér, de ahhoz hogy, 1-2 lukat kifúrj ahhoz elég.

A mai világban csak a lusta és tudatlan ember nem tud beszerezni szinte bármit,

persze ez a munkáján is meglátszik.

Ahhoz hogy elvégezzen egy feladatot, és nincs meg a hozzávaló eszköz, akkor a fotelból pár kattintással minden beszerezhető, és csak akkorz kel kikelni a székből ha már a munkát kell elvégezni.

2017. nov. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fantom83 ***** válasza:

Előttem szólónak:


Kíváncsiságból, ha a szomszéd 28 ezer fős városban járok,amiben mindössze két vas-műszaki van,kérni fogok 4,8MM-es,és hasonló "tört" méretű fúrókat,már csak azért is.


A netes rendelésekkel kapcsolatban:

Az Íbéjhez nem értek.Mostanában az online boltok igen lazára veszik a dolgot.Pl: 3-4 hónapja várok balos fúrószárakat,azóta is jönnek,értesítenek.

Akkus fúrót,és pár dugókulcs adaptert két hete kedden rendeltem,minden volt raktáron a gép szerint,vártam,vártam,aztán jött egy gép üzenet,amiből semmi nem derült ki.Eltelt egy hét,majd rájuk írtam,és második napra rá közölték,most szerdán,talán,talán lesz,és fel tudják adni.Vissza is mondtam,szerencsémre műhely söprésből lett egy kofferos két akksis 18V-os fúró is.

Szerszám katalógusból szoktam rendelni,az idáig a legbiztosabb,3 nap,vagy egy hét mire megjön.


A munkavégzésről: Itthon a barkács műhelyemben van békebeli fúrószáraim,van Thor-készletem,amit csak pisztoly fúróba használok,és van Ratioline készletem,amit csak az oszlopos fúróimba fogok be.

A helyi vas-műszaki kereskedésből,ott,és azonnal csak Bohrcraft márkából tudom pótolni a készletet,ha törik valamelyik.

Nem kézzel dikicselem,hanem csigafúrószár élező készülékkel élezem,h haladjak is a munkával,és ne kínlódjak.

A menetfúrást ha van rá lehetőségem oszlopos fúróval,és egy csúccsal központosítom. (ugyan úgy,mint marón szokták)

Lehet béna vagyok,de azért valamilyen szinten törekszem a pontosságra...

2017. nov. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!