Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kapható manapság használható...

Kapható manapság használható festékmaró?

Figyelt kérdés
Amióta nincs üveges kromofág, nem találtam használható festékmarót. A supralux festéklemató zseléje egy vicc, rákentem a festett lemezre, az meg simán rászáradt.

2017. dec. 3. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ha találsz ird meg nekem is!
2017. dec. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"nincs üveges kromofág"


Nincs?

Akkor milyen van?

A műanyag flakonos nem jó?

[link]

2017. dec. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Köszönjük 2-es válaszoló... Nyilván ma is létezik még kromofág, de ez a korábbi "üveges" verziónak egy jelentősen gyengített változata.

Nekünk a hőlégfúvós megoldás vált be legjobban. Egész jól lehet vele haladni (egy tálalószekrényről szedtük le a festékrétegeket).

2017. dec. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Valóban, a ma kaphatóak a közelébe nem járnak a régi, jól bevált kromofágnak. Nekem vaslemezről kéne levarázsolni egy vékony réteg zománcot, arra hőlégfújó nem tudom, hogy jó-e.
2017. dec. 4. 10:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vaslemezre jó a hőlégfúvó, bár attól is függ, hogy milyen vastag az a vaslemez. A festék nyilván hamarabb leválik, de ha egy pontra tartod sokáig a szerszámot, akkor át tudja égetni a lemezt is. Újabb/gyengített kromofágot meg több körből kell felkenni. Amúgy én is hiányolom a régit, az volt az igazi.
2017. dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#2-s vagyok


-Közben utána olvasgattam, és valóban ez az új semmit se ér, csak medvét dobálni.

Ami még jó lehet csak mérgező az a diklórmetán, de nagyon vigyázni kell vele.

!!Vízben nem igen oldódik.!!

Földi halandó is megveheti.

2017. dec. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Acélra kisflex drótkoronggal. Pár perc a nagyja.
2017. dec. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Samsung26 válasza:

Én is ezt kerestem, és képzeljétek, még van!

Szentendrén a gazdaboltban 3600 forintért kapható!

2018. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A festékmarók fő hatóanyaga a diklórmetán, más néven metilén-klorid mérgező, rákkeltő anyag, ezért az EU betiltotta háztartásbeli felhasználását és kivették a legtöbb (vagy összes kis-) kereskedelmi forgalomban kapható festékmaróból, mivel ugye a otthon nem tudják ellenőrizni a megfelelő védőfelszerelés meglétét. Iparban még használják. Az a durva, hogy ezzel az anyaggal oldják ki a kávéból a koffeint... nem tudom, még mindig így van-e.


Viszont ez eddigi válaszok után 4 évvel kérdezném, kinek melyik (gyengített) festékmaró vált be???

2022. máj. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!