Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gőzgenerátornak 30 literes...

Fekete*Dávid kérdése:

Gőzgenerátornak 30 literes Hajdú bojlerbe, ha teszek 2-3 fűtőszálat, nyomás kapcsolót, ami ~3-4-5 bar körül beengedi a kabinba a gőzt, az jó lehet? Köszi.

Figyelt kérdés
Építeni szeretnék egy gőzszaunát, és ahhoz akarok csinálni egy gőzgenerátort. Tudok venni is, mielőtt valaki beszól, de 400 ezret egy pár literes edényért, amiben van egy-vagy több fűtőszál. Szóval a kérdés.

2017. dec. 10. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
400e a biztonságért, vagy párezer az életveszélyért. Hm, nem is tudom melyik a jobb üzlet.
2017. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb összegányolni valamit fillérekből mint venni egy NORMÁLISAT?
2017. dec. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes hozzásszólásokat, de 1. nem véleményt kértem, hanem némi szakmaiságot. De, akkor már ha felmerültek ezek a roppant okos tanácsok: - Nem ezen akarok ülni és várni ahogy felrobban, hanem ez egy zárt helyiségben lesz (fatároló, ahol ha felrobbanna (amit nem fog), akkor vizes lesz a fa. Na bumm...tragédia.

- Nem fog felrobbanni, mert tervezek rá biztonsági szelepet, ami kinyit a megfelelő nyomáson.

- Ráadásul nekem nem kell nyomás, nem gőzgépet akarok. 3-4 Bar a hálózaton is van, ugyh ha 4-5-öt kibír a bojler (márpedig kibír), akkor megint ott tartunk, hogy felesleges volt az első két komment.

Esetleg valaki aki okosabb?

2018. febr. 23. 14:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom ismét írni, hogy ez nem játék. Itt nem arról van szó, hogy meghekkelem a zacskós dr ötkert és kikeverem a pudingot kukoricalisztből. Itt nyomás van, forró víz, elektromosság.

Nem véletlenül kerülnek annyiba a gőzgenerátorok. Ha nem tetszik az árcédula, forralj kamilla teát egy edényben, aztán törölköző alatt inhalálj. A légutakban ugyan azt éred el és biztonságos.

2018. febr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!