Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A1250 sorozatú érintkezőhöz...

A1250 sorozatú érintkezőhöz melyik fogó volna jó nekem?

Figyelt kérdés

A lehető legolcsóbban akarom megúszni, bár még használható minőségben.

Találtam cserélhető pofás fogót, kérlek segítsetek, hogy ez megfelelne-e nekem.

[link]


A1250 ez az egészen apró, 1mm szélességű érintkező, pl. itt látható róla pár információ.

[link]



2018. jan. 18. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez abszolút nem ilyenhez való. A pofák sorban:szigetelt saru, érvéghüvely, érvéghüvely és szigeteletlen saruhoz való. Ne vedd meg.

Az aliból linkelt képen az forrasztható, mint a 2. képen látszik jobban.

Amit szeretnél fogót azt nem tudod megúszni olcsón, mert speciális lenne. Olyant keress, ami szerelhető csatlakozó vagy forrasztható(mint a link).

2018. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Értem, kösz!

[link]

Ez volna forrasztható?

Sajnos már adott az aljazt, ha létezik is egyáltalán forrasztható, ahhoz biztosan nem létezik.

2018. jan. 18. 20:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Èn annak nèzem. De ha mègse, forrasztani akkor is lehet, ès akkor mmár megoldható.

Ha fogós akkor meg sima fogó ès kèzügyessèggel megoldható. Forrasztani meg a fogósat is lehet megint.

2018. jan. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egészen biztosan nem az, az csak az érintkező bepattanó része a csatlakozóba.

Írtam már a kérdésben, hogy ezt a csatlakozót mérete révén nem tudom forrasztani.

2018. jan. 19. 13:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt a csatlakozót. Egyszer melóban nekem is ilyet kellet szerelnem. A beszerző annyit mondott rá mikor megkérdeztem hogy nincs-e hozzá valami roppantó fogó, hogy de van, csak annyiba kerül hogy inkább felvesznek egy olyan embert aki ezt csinálja 1 héten keresztül forrasztással mintsem hogy kifizetnék.

Aztán végül nekem kellett forrasztanom őket. Nem volt könnyű de viszonylag egyszerűen kivitelezhető. Semmi nem kell hozzá csak egy kis kézügyesség meg lehetőleg valami vékony ón.


Elvileg ez való hozzá: [link]


Gyakorlatilag meg lehet hogy ha a legnagyobb vezetékkel használod (AWG 28) akkor lehet hogy találsz olcsóbban olyat ami jó lehet. Ebay-en vannak olyanok amik elvileg AWG28-ig jók, de hogy a gyakorlatban ez jó lenne-e neked az elég kétesélyes.


Én is a forrasztásra szavazok. Biztosabb mint egy olyan fogó ami lehet hogy csak éppen összenyomja és egy idő után vagy kicsúszik belőle a drót vagy rosszul fog érintkezni.

2018. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát ez tényleg marha drága.

AWG 28-at most nem tudom hogy mekkora, én így ismerem amit meximálisan bele lehet dugni, mint 0,14mm2-es.

[link]

2018. jan. 19. 16:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Az AWG28 az 0,3211mm átmérőjű, vagyis 0,0810 mm^2 keresztmetszetű. Az a 0,14 mm^2 kicsit soknak tűnik ez alapján, de aztán lehet nagyon neccesen még belemegy...
2018. jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!