Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy házi rádiót, hogy tudnék...

Egy házi rádiót, hogy tudnék úgy átalakítani, hogy akár svéd rádiókat is fogjon meg nagyobb távokat?

Figyelt kérdés
Állítólag régen a nagyobb feltalálók is meg tudták csinálni p. Tesla. Lehetséges ez ? 17/f
2018. febr. 4. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden frekvenciatartománynak megvan a terjedèsi formája. Mamár szinte mindig 2 hullámsávosak, a többit kihagyják. Most is kapsz "világvevő' rádiót, azon megvan mindegyik. Sőt foghatóak voltak bizonyos morzès sipolós adások is ezek állítólag valami titkosított adások voltak.

Van hosszű- közèp- rövid ès ultra rövid hullám. Ez utóbbi règen 2 tartomány volt; a " keleti ès nyugati URH" Ma már csak a nyugati sáv az elterjedtebb.

Áthangolni, illetve kiszámolni a vevő köröket pedig tanulni kell. Hozzáèrtès, tudás ès berendezèsek nèlkül nem megoldható.

Anno volt olyan orosz többsávos rádióm amin bejött a règi magyar TV1 adás is.

2018. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A terjedèsi formától függöen hallhatsz távolabbi adásokat. URH-n nem; hosszuhullámon már igen.
2018. febr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez érdekes :D
2018. febr. 4. 13:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre nem tudom a konkrét választ, de úgy néz ki van neted, márpedig minden rádióadónak van online hallgatási lehetősége. Akár chilei adót is hallgathatsz.
2018. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fantom83 ***** válasza:

Én is az online rádiózásra szavazok,ott nincs hiba lehetőség.

A műhelyembe is kivezetettem a 100 megás netet,h ne kelljen a rádióban hallgatnom a vertyogást,így azt hallgathatok,amit csak akarok.

2018. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!