Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Műanyag tartály ragasztását...

Műanyag tartály ragasztását hogyan kell megoldani?

Figyelt kérdés

10 cm hosszú és kb 5-7 mm átmérőjű repedést kéne befoltozni egy permetező tartályon.

A sima pillanatragasztós megoldások nem jók, mert széles a rés.


2018. márc. 4. 14:24
 1/8 anonim válasza:
100%
Szilikon fbs ragasztoval.
2018. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bamboochatheone ***** válasza:
100%

Én is az FBS-re szavazok. De! Használj hozzá a gipszkartonokhoz használatos üvegszálas fugafedő szalagot, én így javítottam üvegszálas előtetőt, azóta is tökéletes. [link]

Vagy ha az alján van a repedés a tartálynak ahol nagyobb nyomásnak kell ellenállnia akkor egy vékonyabb saválló lemezzel oldanám meg. Felcsavarozni önfúrós csavarokkal és persze alatta rengeteg FBS-sel.

2018. márc. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Epoxi műgyanta szerintem jobb erre a célra. Mezőgazdasági boltban lehet kapni tartályjavító készletet, amiben van kétkomponensű ragasztó és üvegszálas műanyag lap amit foltként a tartályra lehet tenni, 2-3 rétegben tökéletesen befoltozható a lyuk. Nem lesz szivárgás.
2018. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 
2018. márc. 4. 18:31
 5/8 Fantom83 ***** válasza:

Nekem tetszenek a felsorolt megoldások,csak számomra a kérdés az,h ha megveszed a 2 komponensű ragasztót,fugafedő szalagot,akkor nem fog-e többe kerülni,mint ha kimennél a bolha piacra,és vennél egy másik tartályt?

Én belülről is tennék a repedésre sima gumi csíkot,arra rá fedő lemezt (talán alu-t könnyebb szerezni mint savállót),és kívülről is.Nem popszegecselném,csavaroznám.

Remélem tudtam segíteni!

2018. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bamboochatheone ***** válasza:

Lehet az is megoldás, de például egy ilyen tartályt nem minden bolhapiacon kapsz, pláne nem olcsóbban mint egy 3000 Ft-os javítást.

[link]

2018. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fantom83 ***** válasza:

Tisztelt bamboochatheone!

Azt nem írták mekkora az a tartály.Lehet az IBC 1000 literes tartály,de lehet háti permetező tartálya is.

Nem volt kiírva mekkora,az akkora...

2018. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok műanyaggal foglalkozom, de nem mindegyiket lehet jól ragasztani. A kétkomponensű+üvegszál dolog az egyik legjobb amit otthon meg tudsz csinálni.

Kérdéses, hogy nyomás van e azon a ponton ahol a repedés van?

Ami még szóba jöhet, az a műanyag hegesztés. Így keresd a neten. Ha nem találsz a közeledben, akkor kérdezz meg egy karoszéria lakatost, az autók lökhárítóit javítják így és ő tudni fogja, hogy hol csináltathatod meg. Persze ez műanyag típustól is függ.

2018. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!