Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A beton mennyi idő múlva...

A beton mennyi idő múlva szilárdul meg annyira, hogy mozgatható legyen?

Figyelt kérdés

Öntöttem egy 70x70cm-es, 7-8cm vastag alaposan bevasalt beton lapot 3 napja. Közben folyamatosan locsolom. Elég szilárdnak tűnik, be nem merem még arrébb tenni, nehogy letörjön a sarka.

Mennyi idő múlva mozgathatom? (Tudom, hogy a beton teljes kötési ideje 28 nap, de talán ezt nem kell végigvárni.)


2010. jún. 9. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

anyagminőségtől függően a szilárdulási idő maximum 24 óra.

3nap után már simán mozgathatod, főleg ha vasalva van , ha nem csapod oda nem fog eltörni

2010. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Hétvégéig úgyse nagyon érek rá. Akkor majd elrakom. Addigra már biztos nem reped el.
2010. jún. 9. 20:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyugi.Ha zsaluval mozgatod akkor 24 óra elteltével sem lesz baja ilyen 25 fokos melegbe...3 nap múlva meg pláne...egy hetes betonra szinte már személyautóval rá lehet állni de mondjuk legyen 8 napos.

bőven mozgathatod.

Egy a fő!2 hétig kell párába, gőzbe tartani...vagy a felületét láthatóan nedvesen tartani...de sztem egyszerűbb letakarni fóliával vagy szemeteszsákkal.

2010. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy csináltam. Fóliával letakartam és arra még ráterítettem az üres cementes papírzsákot, hogy ne tűzze annyira a nap. Reggel és este öntök mindig vizet a fólia alá.
2010. jún. 10. 14:45
 5/7 anonim válasza:
Talán 10 napot szoktak várni pl bejáró betonozáskor, hogy keresztül lehessen menni rajta, szerintem 10 nap után már mozditható, de nincs tapasztalatom ilyenbe szóval ne bedd szentirásnak amit irtam :D
2010. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tegnap már arrébb húztam, mert kellett a hely. Van alatta is egy fólia, amire öntöttem a betont, azt majd ma kiveszem alóla. Ehhez muszáj lesz megemelni. De most már tényleg elég szilárdnak tűnik.
2010. jún. 12. 12:58
 7/7 A kérdező kommentje:
Emelgettem, sőt ráraktam az aknára. Mert egy vizes akna fedlapjának készült. Rá is léptem óvatosan. Semmi baja nem lett. Nagyon szilárd 6 napnyi kötésidő után.
2010. jún. 12. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!