Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Meg lehet oldani vagy kuka a...

Meg lehet oldani vagy kuka a hegesztő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kaptam ajándékba egy straus hegesztő gépet amit anno a tescoba lehetett venni.

Típus száma ST/WD 101A

A probléma az vele hogy nagyon nagyon nehezen lehet ívet fogni vele... ha sikerül megy szépen, jó varratot tudok vele csinálni... De ez akar 5 perc is lehet hogy ívet fogjak... nem lehet valami úton módon hogy a gyújtó áram nagyobb legyen? Ha igen hogyan? Condenzátor?


Előre is köszönöm a segítséget.



2018. márc. 7. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Át kellene tanulmányozni egy használati utasítást.Az áramerősség a hegesztőpálca méretének megfelelően adjusztálandó, szokott lenni a trafón egy toroid transzformátor tekerőjéhez hasonló kereket, amivel az áramerősség szabályozható.
2018. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Áramerősség szabályzás egy tecsógazdaságos gépen? Ne már!

Réz helyett(lapos)alumíniumdróttal van tekercselve.

Olyan a karakterisztikája(sz@r)hogy max 2-s pálcával próbálkozhatsz,ha veszel 1.6-ost,az meg úgy felízzik,hogy végig megsül rajta a bevonat.

2018. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Fantom83 ***** válasza:

Hány méteres hosszabbítóval használod,a szálaknak benne mekkora a keresztmetszete?

A hegesztő milyen messze van a konyektortól?

2018. márc. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Próbálta már veterán hegesztő is aki tényleg tud de nem jött neki sem össze:/ közvetlen konnektorból is próbáltam 1.5 pálcával de úgy sem volt jó.. könnyebbnek könnyebben fogott de akkor is sokáig kellett vele kínlódni :/
2018. márc. 8. 18:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy olyan szakembert aki ismeri ezt a készüléket és vele javíttasd meg mert valami megadta magát abba a gépbe.
2018. márc. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Fantom83 ***** válasza:

5 kilós kalapács kell neki,aztán mehet a vastelepre.

Szerintem a javítás annyiba kerülne,mint ha vennél egy kis Einhell-t,de az legalább új,és 2 év garanciát általában adnak rá.

(nekem közel 18 éve Einhell-em van,kapott egy 120mm-es plusz venti hűtést a tekercs,még bírja)

2018. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben van köszönöm a válaszokat! :)
2018. márc. 9. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!