Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha egy ház pincéjében a főfal...

Ha egy ház pincéjében a főfal közepén van egy függőleges repedés, érdemes megvenni a házat?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy olyanok szóljanak hozzá, akik szakmájuk miatt valóban hozzáértők, nem laikus véleményírók, és ezt írják bele a válaszba, köszönöm!

Kijavítható-e ez, mennyire sürgős megcsináltatni és kb. mennyibe kerülne?

Kisgyerekkel, és ha még akarunk gyereket 35 évesen, a következő években nem tudok mellette dolgozni, emiatt nem mindegy, mennyit kell majd még a házra is költeni, munkálatok.

1979-ben épült. A főfalat úgy értem: a ház közepén van, és az alaprajzon vastagabban van rajzolva. A pincében a fal mindkét oldalán látható a repedés. Az ingatlanközvetítő természetesen azt állítja, "nem ért hozzá, nem az ő szakmája", azt mondja, hogy régi házakban előfordulnak a falak mozgása miatt repedések. Neki ez a "termék, áru", amit elad, ez érthető. Mivel nincs hozzáértő ismerősünk, nem tudunk magunkkal vinni minden ház megnézésekor egy szakértőt, akinek ezért fizetünk, ráadásul kb. 50 km-re akarunk házat venni, ezért kérdezem itt. Bocsánat, ha nem jó témakört választottam volna.

Továbbiak: a pincéből a lépcsőfeljáró alatt vizesnek néz ki a fal. Azért ez a véleményünk, mert ahol most lakunk, ott is pont ugyanígy néz ki, ugyanígy a lépcsőfeljárónál, itt viszont van lehetőség gyakran szellőztetni és páraelszívót kapcsolunk be, ha már így van, de azt nem tudom, hogy ilyesmit meg lehet-e véglegesen szüntetni? (Ezt a házat a férjem a kőműves apjával építette.)

Az összekötő középső folyosókban a szint kb. 2-cm-rel magasabb, mint az abból nyíló helységekben, mintha a korábbi burkolatra került volna az újabb laminát padlózat, ez volt még szokatlan, van jelentősége?

Nem feltűnően olcsó vagy ilyesmi, az ára az itteni árakhoz+ház életkorához képest normál kategória.


2010. jún. 10. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
én nem venném meg, egyrészt 30 éves a ház, ha te is vizesnek látod az bizony vizes...ha meg reped, akkor pláne nem...de ha már van kőműves a családban, miért nem nézeted meg vele ...esetleg egy statikussal és egy hőkamerás felvétel se ártana
2010. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mert ő nem támogatja az elköltözésünket, egyáltalán nem lehet számítani rá. (Anyós irányítja.) És szerintem nem is ért hozzá, különben hogy létezik, hogy úgy építették ezt a házat, ahol most lakunk, hogy itt is vizes, és hogy létezik, hogy ennyire nem foglalkozik vele?? (pedig tudja.)

Az én apám is kőműves volt, csak ahogy tőle hallottam néha dolgokat, abból még más megoldásokon is csodálkozom ebben a házban (ahol most vagyok). Pl. az esővíz elvezetést sem oldották meg, hanem ha megtellik, akkor ki kell vinni kannánkban. A saját fiának!

Bonyolult, és felesleges részletezni, családi kapcsolatokról szól a többi.


Köszönöm a választ, és várok továbbiakat is!

Mi az a hőakármilyen fotó?

2010. jún. 10. 14:51
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi az a hőkamerás felvétel?
2010. jún. 10. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak 19 vagyok, de én azt a házat biztosan nem venném meg. Ha a pincében vizesnek látszik a fal, akkor az is. Egy idő után elkezd átázni, utána pedig szívja fel a vizet és penészedik is. Pára + hűvös kell neki. Én nem szeretném a gyermekeimet penészes házban nevelni. Meg lehet szüntetni véglegesen, azt tudom, csak azt nem, hogy mennyiért. Olyan 100k körül és afelett kell számolni; hiszen nem egyszerű nagynyomású víz ellen betont szigetelni.


A házak főfalán pedig nem szabad repedésnek lennie, főleg olyan nagynak. Ha reped a fal, akkor ott valami statikai hiba van. Nálunk hajszálrepedések vannak rajta, mert egy picit nehéz a tető és nyomja szétfelé.


Én inkább keresnék egy másik házat. Tudom, hogy fontos a pénz, de én már kisebb összegeknél tapasztaltam, hogy rosszabb érzés kidobni az ablakon saját fukarságunk miatt valami hibásra (amivel csak a gond van), mint inkább többet odaadni valami jobb cuccért. Szerintem próbáljanak meg tovább keresni, hátha találnak valami jót. Gondolkoztak már az utólagos bővítés lehetőségén?

2010. jún. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ceri ***** válasza:

Előre bocsájtom, nem vagyok szakértő.


A hőkamerás felvétel azt jelenti, hogy infravörös tartományban felvételt készítenek az épületről. Ebből megállapítható, hogy milyen az épület hőkibocsájtása, magyarul hőszigetelése. Ha jól tudom kb 20ezerből megcsinálják.


A vizesedés, ha a pincében van (én így értelmeztem azt a lépcsőfeljárót) az nem vészes, sőt természetes, mert csak a pince vízszigetelése mérettől függően milliós tétel is lehet. A repedés (ha az valóban főfal) viszont már sokkal súlyosabb. Arról lehet tudni, hogy az, hogy arra van-e terhelve a födém és a tető. Pl van-e rajta betonkoszorú, azon támaszkodnak-e a gerendák. Ha vastag a fal akkor valószínű. A padláson is körül kell nézni.

Ha a falak is vizesek, akkor tönkre ment a szigetelés (remélem nem vályog ház). A szig. utólagos javítása elég macerás és nem 2 fillér.

Az utólag lerakott laminélt padló is utalhat arra, hogy a víz miatt tönkre ment a régi aljzat, de lehet, hogy csak beton volt előtte, és csak otthonosabbá akarták tenni a szobát. Végül is szép és nem kerül sokba.

Szerintem az apósod ért hozzá, de az az igazság, hogy néhány évtizeddel ezelőtt egész mások voltak a követelmények és az előírások. Azoknak a házaknak egyike sem felel meg a mai korszerű előírásoknak. Viszont nem is tizen milliónál kezdődnek az áraik.

2010. jún. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ilyenkor nem érdemes hőfelvételt csinálni, értelemszerűleg fűtési szezonban szokták.

a repedt fal felett van fal?

2010. jún. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, igazán hasznosak!!

Ezt a házat úgy néz ki, nem vesszük meg, márcsak azért sem, mert alkudni sem lehet annyit, mint gondoltunk, így nincs miből.

Onnan tudni, hogy főfal, amin a repedés van, hogy vastagabban van szedve az alaprajzon, középen is van, és igen, fölötte is van fal. A pince helységelosztása hasonló a földszinthez, szinte minden fal felett van egy fal.

Meglepett, hogy a vizes fal nem lenne probléma a pincében.

Nem, nem vályogház. Itt magasabbak a házárak, ennyi az egész. Az igények (munkalehetőség...stb) és a lehetőségek találkozásáról szól egy házvásárlás, röviden ennyi.


Ha hasonlókkal találkozunk még, mint ez, és bárki hozzáértő hozzá tud szólni, előre is köszönöm!

Pl. hogy valóban megszüntethető, kb. mennyiből a vizesedés (mert a ház árához képest kell ezt is visoznyítani)? A padlóburkolatra rátett újabb burkolat alatt lehet-e valami és ha igen, mi, amit el akarnak takarni? És a főfal vagy bármilyen falon a repedések kb. mennyiért szüntethetők meg, megszüntethetők-e, hogyan?...stb.

2010. jún. 14. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!