Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudhatom meg, hogy a...

Hogyan tudhatom meg, hogy a fás kazánom megfelelő mennyiségű vizet keringet-e?

Figyelt kérdés

2018. márc. 23. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden vegyes tüzelési kazánhoz tartozik 1 tágulási tartály is . Ez a kazán szintje felett 3-5 mrel fentebb van,pl.padlás térben .Ebben legalább félig víznek kell lennie .A kazánokon 2 óra van ,az egyik a hőfokot,másik a viz nyomását méri,bárban .Nálad az előbb írt magasságnál

0.3-0.5 bárnak kell lenni .

Ha tökéletesen ki van légtelenitve,minden fűtőtest melegít .

2018. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerencsére minden fűtőtest melegít, viszont nem tudom, hogyan kell légteleníteni? Vagy akkor esetemben felesleges?


Sajnos nincs nyomásmérő óra a kazánomon... Lehet rá szereltetni? Mennyibe kerül?

2018. márc. 23. 16:17
 3/4 anonim ***** válasza:

ha elég meleg a radiátorod, akkor jó a keringtetés is. Ennyi. Itt a szivattyút méretezik a rendszer méretéhez.

Amiről 1# ír az nyitott rendszerű. de vannak zártak is, itt a kazán környékén van egy nagy piros "tágulási" tartály.

Ha a radiátorok melegek jól fűtenek, akkor nem kell légteleníteni. Normál esetben ha nem engeded le a vizet vagy nem fogy el, akkor nem kerül bele levegő így légteleníteni sem kell.

2018. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az elsőt miért pontozták le? Én felpontoztam. Meg tudja indokolni, miben téved az első, aki lepontozta? Mégiscsak életvédelemmel is kapcsolatos a kérdés, hiszen egy rosszul beállított kazán fel is robbanhat. Megkérem az illetőt, ne szórakázzon legalább ilyen súlyos kérdéseknél, hanem indokolja meg, miért nullázta le az elsőt.


(Nyilván piros kezet nyomott valaki, mert én zöldet nyomtam, és így is csak 50%-ot kapott a válasza.)


A rákövetkező válaszolónak is köszönöm, hogy írt. :) Egyébként az enyém nyitott rendszerű fás kazán, de egyúttal van egy zárt rendszerű gázkazánom is. A fáshoz a tágulási tartály meg pont úgy van elhelyezve, ahogy az első írta, és jól szuperál.


Most már értem, hogy nem kell aggódnom a víz, se a légtelenítés miatt. Köszönöm. :)

2018. márc. 27. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!