Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hungarocell tojást hogy lehet...

Hungarocell tojást hogy lehet festeni?

Figyelt kérdés

Sajnos elég kétbalkezes vagyok nulla kézügyességgel. Húsvétra szeretnék a locsolóknak tojást festeni. Kifújtam 6 tojást, majd' leszakadt az arcom, kínkeservesen átmostam, majd a lyuk helyére raktam 1 pötty ragasztót,hogy ne menjen bele a festékes lé. Ahol szétfolyt, ott be sem fogta a festék a tojást, okádék lett mind, hiába szenvedtem meg velük. (a kifújt tojásokkal tegnap öntöttem nyakon magam, nagy lendülettel vettem ki a hűtőből,nem emlékeztem, mi van a tálban...)

Gondoltam, leteszek a tojásról, a főtt tojást úgyis kidobják, vettem aranyárban hungarocell tojásokat. Lelkesen belemártottam a félretett tojásfestékbe, de csak a kezemet fogta be, úgy néztem ki, mint aki megölt valakit, de a tojás fehér maradt.

Utolsó próbálkozásként lekentem temperával, most száradnak, de marha rondák és csíkosak.

Valami ötlet, hogy menthetném meg?

Gondoltam, beleforgatom ragasztóba, aztán meghempergetem gyöngybe, de már előre félek, abból mi lenne.

Nagyon köszönöm előre is a jó ötleteket.



2018. márc. 29. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Én akrilfestékkel festem az ilyen műtojásokat - kis tubusok 250-300 Ft-ért kaphatók papír- vagy kreatív boltban. Hurkapálcára húzom (hogy ne a tojást kelljen fogni), és így saját magamat kevésbé kenem össze - de az akrilnak van egy olyan tulajdonsága, hogy nem kell vízzel higítani (vagy csak minimálisan) a temperával ellentétben, ezért gyorsabban szárad, és színre is egyenletesebb.


Temperával is átfestheted még egy rétegben, lehetőleg kevesebb vizet használva, ha nem akarsz rá költeni, ha megszáradt, alkoholos filccel rajzolhatsz rá mintát is akár (ha egyszínűre fested).

A ragasztó+csillám/gyöngy/egyéb sem rossz ötlet, de akkor ahhoz ne szimpla "technokolt" használj, hanem erre való hobbiragasztót.

2018. márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hobbiragasztóval jó a gyöngy. ú

Vagy én pl. tavaly azt csináltam, hogy fogtam papírragasztót. A sima stiftet. Vettem hímzőfonalat és körbetekertem vele a tojást. A tetejére egy gyöngyös végű gombostűvel tűztem szalagot, hogy fel lehessen akasztani, a közepét is átkötöttem és ragasztottam rá egy kis figurát. Pofásak lettek. Mégjobb ha színátmenetes a hímzőfonal.

2018. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket. Kellemes ünnepeket.
2018. márc. 29. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:

A hunarocell tojás nem festésre való, hanem textillel kell díszíteni.

Bevagdosod a felénél max. fél centi mélyre dikiccsel, meg hosszában is, 8 cikkely lesz így. És tarka anyagdarabokat teszel rá, 2 vagy 4 színt variálva. A mélyedésekbe tömködöd be az anyag szélét. Végül a mélyedésekre szatén szalagot, farkasfogat vagy sodort zsinórt rögzítesz gombostűvel, és a tetején hosszan hagyod, annál fogva lehet felakasztani.

2018. márc. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2018. márc. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na ehhez én nagyon béna vagyok 😁
2018. márc. 30. 10:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél tőlem, és csináltam egy csomót!:)
2018. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!