Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beton kútgyűrűt hogyan kellene...

Beton kútgyűrűt hogyan kellene szigetelni a fagytól?

Figyelt kérdés
Régebbi készítésű,még látszódnak benne a nagy kavicsok is.Kutya átjárónak kellene hogy egyik helyről át tudjanak menni a másikba.Félek hogy ha majd leteszem a földbe akkor majd egyszer szétfagy,azon fogok átkelni is.Kültéri csemperagasztó? hőszigetelő anyagok?
2018. ápr. 12. 04:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Tehát vízszintesen rakom a földbe.1 méter a belső átmérője körülbelül.Lehet nem fagyna szét,mert vastag a fala,de mivel érné a talajvíz is szerintem,nem tudom, igazából azt sem tudom hogy lenne ezt jó megcsinálni.
2018. ápr. 12. 06:48
 2/7 A kérdező kommentje:
Kátránypapír oszt kész.Tudom hogy hülye kérdésnek tűnt,mert hogy fagyna szét az a vastag anyag.
2018. ápr. 12. 07:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokása szètfagyni. Elèg tömörre van vibrálva. Mèg nem láttam szètfagyott kútgyűrűt.
2018. ápr. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy szabad térben lévő anyagot nem tudsz SZIGETELNI a fagytól. Ha leszigeteled, akkor legfeljebb egy óra hosszával később fog megfagyni. De ne légy abban a hiszemben, hogy a szigetelés fűti és sosem megy fagypont alá a hőmérséklete. Ez tévedés.
2018. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen értelek,nem vagyok ebben a hiszemben,csak elgondolkodtam rajta.
2018. ápr. 13. 07:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz tenni, hogy impregnálod a külső felületét, azaz vízlepergetővé teszed. Tehát a repedésekbe nem tud belefolyni a víz. A víz ha megfagy, nő a térfogata, az szét tudja repeszteni még a sziklákat is. Bitumennel, modifikált bitumennel, vagy valamilyen betonhoz ajánlott impregnáló szerrel vond be.
2018. ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2018. ápr. 13. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!