Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit tegyek falépcső lap és...

Horváth Öcsi kérdése:

Mit tegyek falépcső lap és fém tartó szerkezet közé hogy későbbiekben ne nyikorogjon?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 14. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdés. Tapasztaltam én is ilyen lépcsőknél egyfajta nyikorgást, de az okra nem jöttem rá.


A kérdésből arra következtetek,hogy részedről az ok a fémszerkezet és a falap közötti súrlódásban keresendő, amely terheléskor deformáció miatt akadozó csúszásként működik.


Ha ez az elmélet igaz, akkor a kettő közé gépzsírt kell kenni, így csökken a súrlódási együttható, és a kibocsájtott kellemetlen zaj szintje is.

2018. ápr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy meg kell akadályozni, hogy el tudjon mozdulni a két felület egymáson.
2018. ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2: Hát igen, de ahhoz minden lépcsőfok alá pluszban be kéne hegeszteni mondjuk egy 60-as U-vasat, ami kevésbé deformálódik. Ez sok munka szerintem.
2018. ápr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

# 3

Hát igen!

Erre lehet mondani, hogy "majd megszokja".

Mert lehet, hogy nem éri meg foglalkozni vele. (idő, pénz).

2018. ápr. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4:

Nem azt mondtam, hogy nem érdemes vele foglalkozni, pusztán azt, hogy bizonyos határokon belűl kell maradni. Nyílván ha a kérdező barkácsszellemű, és van otthon neki hegesztőgépe, meg flex a varratok lesimítására, és a pénzt és időt sem sajnálja akkor ez egy megoldás.


Mellesleg a #1 válaszban tettem egy javaslatot, amit érdemes első körben kipróbálni.


Aztán persze vékony gumilapot is lehetne rakni a két felület közé, de ekkor is meg kell fontolni bizonyos dolgokat. (gumilap merevsége, vastagsága, beszerzés honnan?)...

2018. ápr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 5!

Félre ne értsd! Egyetértek veled! Sőt az első válaszod is elgondolkodtatott. /mi lenne ha rugalmas szilikont nyomna a két felület közé és így rögzítené, erre javaslod a gumilapot :) /


Nem kifigurázni akartam a "majd megszokja", de sokszor tényleg aránytalan a befektetett minden, mint az eredmény.

2018. ápr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:
Gumibelső csíkokat. Vagy más strapabíró gumilapot.
2018. ápr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

filc csíkokat tettek nálunk az illesztésekhez. Meg se nyikkan.

[link]

2018. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
Gumit írtam, de a filc jobbnak tűnik. Könnyebben is darabolható.
2018. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kis béla5 válasza:
Szilikon ágyba rögzítsd!
2018. ápr. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!