Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Inverteres hegesztővel meg...

Inverteres hegesztővel meg lehet hegeszteni karosszériát?

Figyelt kérdés

Hagyományossal már sokat hegesztettem, de inverterest még sohasem próbáltam. Csak valaki azt mondta, hogy sokkal könnyebb meg precízebb, és finomabb munkákat is meg tud vele hegeszteni.

Amúgy milyen típust javasolnátok otthoni barkácsoláshoz?

Köszönöm a válaszokat.



2018. ápr. 22. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet vele taknyolni,.de nem az 1mm-s vékony lemezre találták ki eleve a bevont elektródás hegesztést,hanem 2mm - fölfelé.

Az Autó Karoszériára a védőgázas(co2) gép való ! meg a ponthegesztőgép ,..esetleg 1 awi vagy Oxi-ace ..,de ezek meg fajlagosan drágák, és az erős hőhatás miatt korrigálni kell az erős deformálódást a lemezen.

2018. ápr. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet de nagyon nehéz és lassú. Élbe hegesztés felejtős mert égeti az anyagot és mivel az ívgyújtás sokkal nehezebb az inverteres gyakran megszalad és szinte azonnal lyukaszt. Én 25 amperen hegesztettem ki a padlólemezt 1.6-os és kettes pálcával, ne tudd meg mit szenvedtem vele mert először 65 amperen toltam neki amit ehhez a pálcához javasol a gyártó és lópikulát a 30 már sok 0.8-as lemezhez. Na így már szépen megcsináltam csak fárasztó és egyszerű kézi pajzszsal borzalmas.
2021. okt. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Meglehet fordított polaritással magyarul fordisd meg a +,-
2022. márc. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!