Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy tudok kiszedni egy...

Hogy tudok kiszedni egy csavar, ha szetment benne a "lyuk"?

Figyelt kérdés
Van egy imbusszal kiszedheto csavar,viszont annyira szetvan menve benne a "lyuk" ,hogy ha belerakom a csavarhuzot/imbuszt akkor csak forog benne,,szinte mar koralaku az,aminek hatszognek kellene lennie

2018. ápr. 27. 12:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hányas csavar? Milyen a megközelithetösége? Mibe van becsavarva? Mennyire van várhatolag meghuzva, berohadva?
2018. ápr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Pillangókés markolatában van,a pengét tartja. Teljesen hozzáférhető,nincs "mélyen". Nemtudom hányas csavar ,ha ennyire értenék hozzá nem írtam volna a kérdést. Az egyik oldala imbusz (hatszög) a másik csillag (hatágú). Meghúzni akarom ,az egyik oldalon befognám ,a másik oldalon pedig csavarnám ,csak ha nemtudom befogni az egyik oldalt ,akkor forog mindkettő ,így meg ugye nemtudom meghúzni.
2018. ápr. 27. 12:56
 3/19 kovpet ***** válasza:
Egy kép nem ártana, de ha tényleg meghalt az a csavar, akkor fúrd le és cseréld ki másikra.
2018. ápr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Fantom83 ***** válasza:

Ilyenkor kerül elő a balos fúró,vagy jobbos fúróval lefúrás,ahogy az előttem író említette,esetleg egy számmal nagyobb imbusz kulcs csiszolása és bele kalapálása,vésővel való ütögetés a lazulás irányába.

Van pár lehetőség...

2018. ápr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A hatágú az nem csillag, hanem torx.


Fogóval fogj rá és egy belevaló(!) torx csavarhúzóval hajtsd ki a csavart.

Ha kijött, akkor vegyél egy új csavart és azt csavard vissza.

Ha nem tudod fogóval megfogni, akkor jöhet a fúrásos történet.


Fontos, hogy kisebb csavarhúzóval/imbuszkulccsal ne próbálkozz, mert ugyanúgy el fogja nyalni.

2018. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Es mivan,ha nincs furom? (Mert nincs:D)
2018. ápr. 27. 17:46
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Beleütsz kalapáccsal egy minőségi Torx bit fejet ami bele szorul,és kitekered. ha ez sem segít,akkor törtcsavar kihajtót kell venni,előfúrni neki.

Nincs fúród nincs fúród,...má ne hari ,de ne akarjál szerszám nélkül szerelni.

2018. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Egy kis 6000Ft-os keshez nem terveztem furot venni.

Nem szerelni akarok kulonosebben ,csak egy csavart meghuzni. 20db-os csavarhuzo keszletem van,azzal elszoktam lenni,most is meglettem volna ,ha jo lett volna a csavar es tudtam volna fogni az imbusszal

2018. ápr. 27. 18:09
 9/19 Fantom83 ***** válasza:

Amúgy egy fúró minden háztartásban kellhet.

Polcozáshoz,csavar lefúráshoz,ajtó javításhoz,stb,stb.

Ha vettél volna már fúrót,fele kínlódást megspórolhattad volna,az időről nem is beszélve...

2018. ápr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szerezni még tudnék is,de annak elég nagy a "vége" ez pedig egy pici kés (gondolom láttál/láttatok már pillangót) ,ha ebbe a pici csavarba belefurok konkrétan nagyobb lyukat csinál mint a csavar.
2018. ápr. 27. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!