Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol találok ilyen fekete, fém...

Hol találok ilyen fekete, fém vízcsöveket?

Figyelt kérdés

Ilyesmiket keresek: https://www.youtube.com/watch?v=QBEeW8-vIk8


Csakúgy, mint a videóban, én is ruhák tárolásához szeretnék valami hasonlót építeni. Viszont, most így első nekifutásra nem találtam még csak hasonló vízcsöveket sem a google-ben.


Ha valaki esetleg járatosabb az ilyen csövek terén, ajánlana egy helyet (lehetőleg Bp-n v. környékén), ahol találhatok ilyen fekete fém vízcsöveket?


Előre is köszönöm a segítséget!



2018. máj. 1. 10:47
 1/8 bamboochatheone ***** válasza:
43%
Ilyen előre menettel szerelt csöveket sehol sem fogsz találni. Magyarországon nem divat ennyire a csináld magad kultúra, ezért nem is ennyire árnyalt a barkácsszektor ellátottsága sajnos. Viszont meg tudod építeni PPR csövekből ami igaz hogy műanyag de lehet ragasztani. Nem lesz olcsó az egész de kérdés hogy neked megéri-e.
2018. máj. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Úgy keresd, hogy fekete vascső és fekete cső idomok. Azt tudod ugye, hogy ezeket neked vagy egy szakinak kell méretre vágni és menetet vágni rá?
2018. máj. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Fantom83 ***** válasza:

Első,de még a harmadik ránézésre is hőkezelt csöveknek látszanak...

Talán úgy tudnád megoldani,h bolha piacon nézel tábori csősatut,és olyan menetmetszőt amilyenből csinálni akarod az egészet Pl: 3/4-es csövekből.

Sima acél csöveket,nem horganyzottakat tudsz venni vas-műszaki kereskedésben is,2-4-6 méteres darabokban.

Összerakás után nagy csiszolás,és lekened fekete festékkel ennyi.

Egyébként nagyon tetszett a videó.

2018. máj. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szerelvényüzletekben (Bauhaus) kapni különböző hosszúságú menetes acélcsöveket.

Csak nehogy abban reménykedjél, hogy ez olcsó lesz!!

(Alig fog kétszer annyiba kerülni, mintha vennél egy kész gardróbszekrényt.)

2018. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen méretű menetes csöveket nem fogsz kapni.

Esetleg érdeklődj épületgépészeknél.

Mikor nekem szükségem volt menetes csövekre, egy olyan üzletben adtak ahol kivitelezést is vállaltak.

Horganyzottból lehet kapni 50 cm-től. asszem 50 centis mérettől.


szvsz.műanyag csővel jársz a legjobban.

2018. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bármelyik szerelvényboltokban(víz-gáz fűtés) és/vagy vastelepepeken kapsz ilyen csöveket. Ezeket a szaknyelv fekete fűtés csöveknek,vagy szerkezeti vascső-nek nevezi, a menetet úgy kell rá vágni, amik angolszász mértékekben,coll-ban vannak méretezve ,azaz vághatóak rá. A rávágott menetek ellendarabjai megvásárolhatóak a szerelvényboltokban,mint karmantyú,vagy T-idom,vagy könyök,ezek készregyártott belsőmenetes idomok.


A kézi menetvágás 1 igen kemény fizikai munka...de sok esetben géppel készítik,hogy gyorsítva legyen.A minőségi menetvágó gép elég borsos árú gép,de lehet kölcsönözni is.


Tímár vaskereskedés,vagy Megatherm fűtéstechnika,vagy Benedek és Tsa szerelvény.

2018. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Találtam most egy ilyet: [link]


Hát, és bizony ez alapján valóban költséges vállalkozásnak tűnik. Árat először ennél a videónál láttam: https://www.youtube.com/watch?v=hSLRBsqpxOU


Itt azt írja a készítő, hogy összesen 150 CAD volt neki, tehát kb. 30 ezer ft. Persze jóval egyszerűbb és kisebb ez, mint az első videón, na de ez alapján nem gondoltam, hogy az kétszer ekkorára tervezett ruhatárolón sokkal drágább lenne, már-már meghaladva a hasonló kaliberű IKEA-s bútor költségeit. ( [link]


Szóval, megpróbálom még ismerettségi körön belül megkeresni azokat, akik esetleg dolgoznak ilyen csövekkel. A PVC és egyéb műanyagok nem pálya, a fémcső a lényege ennek a stílusnak, ha az nincs, az egészet dobom.

2018. máj. 1. 19:18
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 19:11-es! A megfelelő kulcsszó hozott is egy jónak tűnő ajánlatot. Ha minden igaz, innen ( [link] méterenként 566,42 Ft-ért tudok szerezni vascsövet. Csak akkor a méretre- és a menetvágást külön kell megoldani...meg talán a festést is, nem látszik túl feketének.


Az egyik megadott cég oldalán ( [link] pedig találtam olyan idomokat, amilyeneket keresek (az egyenest kivéve).


Lehet, teszek akkor ezeknél egy próbát - miután elvégeztem a tervezést papíron.

2018. máj. 1. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!