Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit lehet tenni, ha mindig...

Mit lehet tenni, ha mindig elromlik a bejárati ajtó zára?

Figyelt kérdés

Minden nyár elején ugyanaz van, először csak nehézkesen, majd semennyire nem lehet bezárni az ajtót. Szerintem a hőtáguláshoz lehet köze. Asztalos párszor már megcsinálta, egy ideig jó lett, aztán megint elromlott.

Kilincs csere segíthet? Vagy a teljes zárat kellene cserélni? Azt hiszem öt pontos.



2018. máj. 31. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Eléggé tömör a hiba leírása, ezért nehéz bármit mondani. A zár egyáltalán az, ami elromlik? Az ajtót magát könnyen lehet csukni? És mi van akkor, ha úgy próbálod becsukni, hogy a kilincsnél fogva kicsit megpróbálod megemelni? Milyen ajtóról van szó? Modern, biztonsági? Mi az anyaga? Mi az ajtókeret anyaga? Látszik bárhol bármilyen kopásnyom a zárnyelven, a lyukban, ahova befut a zárnyelv, vagy az ajtó oldalán?


A hőtágulás sztori nehezen hihető, mert az eléggé minimális méretváltozást okoz. És ha igaz lenne, akkor pl. éjszaka megintcsak könnyen tudnád becsukni az ajtót. Inkább hinném, hogy párásodás/száradás miatt vetemedik kicsit az ajtó, vagy a zsanéroknak van lógása. Az ajtó kilincs felőli része ettő kicsit lejjebb billen és a zár nyelve fenn akar akadni a tokban levő lyuk peremén (tipikusan az alsó részen). És ezért arra gyanakszom, hogy a zárcsere nem oldana meg semmit.

2018. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs jól beállitva az ajtó.

Ennek beállításához olyan szakembert keressél,akik ablakokat ,ajtókat raknak be .Kilincs ,zár csere nem megoldás .

2018. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek az ötpontosak csak kamu biztonságiak.

Hamarabb elromlik. Egy ismerősöm a praktikerből vett, az is elvetemedett. Majd garanciába kicserélték .

Most már egy teljsen új ajtót kellett csináltatni, normál fa ajtó egy ponton zár csak, de legalább jó.

2018. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez is praktikeres faajtó. Mi hülyék voltunk, mert 4db ilyet vettünk és mindegyikkel gond van.

A kilincset is elég nehéz lenyomni. Eddig is csak úgy záródott ha teljesen feltoltam a kilincset, de most már ezt se engedi. Az ajtókeret fa. Nincs kopásnyom.

2018. máj. 31. 22:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Milyen zár van az ajtón? Linkelj képet róla, akkor jobban tudnánk segíteni.


Faajtónál előfordul, hogy vetemedik, és emiatt az ajtó záródása is erőltetett. De ha ez egy új ajtó, akkor így láthatatlanba nehéz mondani bármit is.


Az is lehet, hogy az egyik mechanikus elem mozgását valamilyen szennyeződés akadályozza. Ez esetben szét kell szedni a zárat, kimosni mosóbenzinnel, és újból be kell zsírozni rendesen.


Vagy ha jelentős a kopás valahol, akkor az illesztési hézagok is megnőnek, így valami felütközik valahol.


De egy kép mindenképp hasznos lenne.

2018. jún. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor ezek beltéri faajtók? Azok nem 5-pontosak, hanem kutya közönséges 2- vagy 3-zsanéros, 1 ponton záródó ajtók.


Amit a Praktikerben lehet kapni, nagyon gyakran kezeletlen faajtó. Nem is fából vannak, hanem pozdorjából. Ki festette le és mivel? Ha nincs olajjal beeresztve és rendesen lefestve, akkor egy ilyen ajtó könnyen vetemedhet.


Amikor kijött az asztalos mit csinált? Mihez nyúlt, hogy jobb lett az ajtó?


A kilincset magában is nehéz mozgatni, ha az ajtó nincs is csukva? Ha a kilincset nehéz mozgatni, akkor szét is szedheted, ahogy az előző írta, de elsőre elegendő lehet, ha egy kis WD40-et fújkálsz be a kilincs tövébe és a zárnyelvhez, miközben mozgatod a kilincset.


Egyben én szeretném megköszönni neked az információt, ugyanis én is a régi, ronda ajtóim cseréjén gondolkodtam, de ha a maiak ilyenek, akkor maradni fognak :-)

2018. jún. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 Így néz ki a kilincs(eléggé lötyög): [link]

Ez pedig a zár:

[link]

Enyhén fel kell tolnom a kilincset, hogy egyáltalán becsukhassam az ajtót

[link]

#6 Nem, mind bejárati ajtó (csak most ez az egy van kültérre használva, mert időközben építettünk előszobákat). Napsugár a neve. Amelyik most elromlott még csak 1éves sincs. Mindet lefestettük vékonylazúrral, kétszer is.

Egyszer állított valamit rajta az asztalos, de neki nem igazán érdeke elárulni hogy mit, hiszen akkor nem tudna jól lehúzni.

Próbáltam már WD40-et, nem segített.

2018. jún. 1. 11:26
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, a képekről már ismerem a zárat. Szét kell szedni az egész zárat, valami felütközik benne, vagy el van deformálódva. Ezekbe tipikusan elég vékony rúdak, lemezek vannak, ha valami el van hajolva benne, akkor sajnos bizonytalanná válik a nyitás/zárás.
2018. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!