Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerül 1 db kéménytégl...

Mennyibe kerül 1 db kéménytégla? Milyen tégla kell kémény építéséhez?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 08:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A kéményhez nem csak tégla kell, hanem a fűtésnek megfelelő béléscső,koromzsákajtók.....

Igy nem fogod tudni kiszámolni,kérj árajánlatot.

2010. jún. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Előre legyártott elemeből szokták a kéményt épiteni. Ezek négyszög alakú, kb 40x40-es, középen üreges "téglák".

Sajnálom, ennél jobb minőségű képet nem találtam róluk:

[link]

[link]

2010. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
én olyan kéményekre gondoltam amik a régi 4 emeletes házak tetején van.ott láttam kb 2 méter magas és tömör téglákból csinálták.
2010. jún. 16. 10:43
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az kisméretű tömör tégla, 24,5*12*5 cm es paraméterekkel, kb 50 ft darabja de ez nagyon függ attól, hogy hol veszed meg..ha téglagyár van a közelben javaslom a gyártót..az a legolcsóbb.

kb 2,5 kg egy darab.szilárdsága sem mindegy,ezért közöld, hogy neked kéményhez kell.

probléma:4 téglás vagy 5 téglás kéményt akarsz csinálni?kettő között csak a belső lyuk méretében van különbség, a belső lyuk pedig megszabja, hogy milyen energiatermelőt(kazán cirkó stb) építhetsz be.Ezeket jól át kell gondoloni, sőt ha kondenzációs a kazán akkor spec kémény is kell.

De a kéménybe az új előírások szerint mindenképpen kell bélés...vagy kerámia vagy valami..ennek is jó utánnajárni..

Az meg a másik, hogy a kémény magasságától is függ, hogy hány téglás kémény kell.Sok sikert!

2010. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11.17-eshez. Mindenképpen tisztázd, mihez milyen kémény kell, nehogy feleslegesen vegyél meg valamit, amit aztán nem használhatsz.
2010. jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az előbb lemaradt, hogy a 11.17-es véleményének kiegészitéseként irtam.Az ő válasza nagyon jó.
2010. jún. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 BlackSword ***** válasza:
79%

Kisméretű tömör tégla... 25/12/6,5 (az a 24,5 nem tudom, hogy honnan jött... én még olyanról nem is hallottam... Na mind1...) Ezt kéménydugóval falazzák, és nem árt bele az a cső sem, ami kevezeti a füstöt... Ilyenkor nagy akap kell neki, és nem árt hőszigetelni kívülről,a fűtött teren kívül... mert megrekedhet a füst és visszafordulhat... ezen kívül kb 80 csentivel a tetőgerinc fölé kell, hogy nyúljon...


A modern kéményrendszerek is jól, mert kisebb, mind a térfogatuk, mind az önsúlyuk...

2010. jún. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ilyen kéményről lenne szó!Ehez milyen anyagokra van szükségem?



[link]

2010. jún. 16. 12:07
 9/15 BlackSword ***** válasza:

Ez kisméretű tömör tégla... Tüzépeken lehet kapni... De az üreges nem jó kéményhez, csak a tömör... Akkor tégla kell, falazóhabarcs, béléscső...


[link]

2010. jún. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2010. jún. 16. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!