Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Érdemes medencét csináltatni?

Érdemes medencét csináltatni?

Figyelt kérdés
Nincs túl nagy kertünk, lemértük, egy 3x4 méteres medence bőven elég lenne. A kérdésem az, hogy érdemes-e befektetni és medencét készíttetni (süllyesztett, a lefolyó rácsatlakozna a szennyvízcsatornára), vagy jobban járunk egy sima, merevfalú, télire összecsukható medencével, aminek a vizét a kertbe engedjük ki?

2018. jún. 13. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Rokonomék csináltak betonból. Ki lett csempézve. Nekik valamiért sose melegedett fel a vize. Mindig hideg volt mert a talaj lehűtötte. Igaz nem is érte a nap állandóan. Mivel nem tudták használni betemették.
2018. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

én is tartok attól, hogy így lesz a tervezett 200 ezerből a végén 500, mire mindenkinek megfelel majd.

Minden horror, a csúszásgátló csempéktől kezdve a medence fűtésig minden. Viszont az óriás elrakható medencék sem melegszenek fel 1-2 óra alatt, hiába vannak a napon, ha van benne 30 köbméter víz...

2018. jún. 13. 16:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 200 ezer erre nagyon kevés.
2018. jún. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bamboochatheone ***** válasza:

Nekem 2x3 méteres van és van hozzá gázos fűtés, így akár 40 fokig is tudok melegíteni órák alatt. Csempe nincs rajta csak pucér beton és le van festve medencefestékkel. Felesleges csempézni. Így nem csúszik és elég tartós. 19 éve készült azóta tökéletesen szuperál. :)

Ebben a lefolyó egy 200 literes hordó leásva a földbe, kilyuggatva. A víz 99%-át kiszivattyúzom majd a maradékot leengedem.

2018. jún. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!