Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy kell kicserépni a redőny...

Hogy kell kicserépni a redőny gurtnit?

Figyelt kérdés
Külső tokos műanyag redőnyüno van de nem tudom megcsinálni. Most le van engedve a redőny nincs benne gurtni. Ilyenkor kell betenni az újat és megcsomozni vagy előbb föl kell tekerni és utána bevezetni a gurtnit? Kerestem interneten de nem nagyon értem. Előre is köszönöm a segítséget.

#gurtnicsere #külső tokos redőny
2018. jún. 22. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Találsz róla videót, az érthetőbb.

Fenn a redőnynél előbb fel kell tekerni. De ehhez le kell venni a redőnyt a tengelyről. vagy kitudod húzni a rögzített alatti lamellát, vagy leveszed a kb 3 csavart amivel a tengelyre rögzítették a redőnyt. Ezután fent feltekered a gurtnit. Visszacsavarozod a redőnyt a tengelyre, aztán lent az autómata feltekercselőbe rakod a gurtnit. Innentől felhúzható a redőny. Gurni hossza az a redőny hossza x2 +30-40cm

2018. jún. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így nekem érthetőbb.
2018. jún. 22. 19:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem vettem le a redőnyt, mert hozzá lehetett férni a tengelyhez.

Feltekertem a redőnyt a tengelyére (két emberes munka volt, mert egyik fent tekert, a másik a redőny alját tolta felfelé), rögzítettem a gurtni felső végét, leengedtem, aztán rögzítettem az alsó végét, és kész.

2018. jún. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!